کد خبر: 889487 A

استاندار البرز:

استاندار البرز گفت: فرمانداران باید شبانه روزی پای کار باشند تا با مدیریت میدانی در شهرستان‌ها، مانع چرخه شیوع کرونا شوند.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که روز یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه بدلیل شرایط موجود، جلسات این ستاد به صورت ویدئو کنفرانس ۲بار در هر شبانه‌روز تشکیل می شود، افزود: متاسفانه در جهان و به تبع آن در کشور ما تعداد زیادی مبتلا به بیماری کرونا شدند و تلفات نیز کم نیست.

وی با اشاره به اقداماتی که در البرز برای مدیریت بیماری صورت می گیرد، ادامه داد: روز دوشنبه ارتباطی به شکل ویدئو کنفرانس با یکی از بیمارستان های چین خواهیم داشت، در این بیمارستان تمامی مبتلایان به کرونا با بدست آوردن سلامتی خود، ترخیص شده اند.

شهبازی گفت: پیرو جلسه ملی ستاد مقابله با کرونا، جلسه استانی نیز برگزار شد و با کمک گرفتن از ظرفیت اصناف و پویش های مردمی نسبت به تعطیلی صنوف غیرضروری اقدام شد.

وی قطع زنجیره شیوع کرونا تنها با قرنطینه مقدور است، افزود: روز گذشته از فروشگاه های سطح شهر بازدید کردیم و مراکزی که باز بودند امکانات لازم را برای ضدعفونی نداشتند، بنابراین باید تعطیل شوند تا مردم گرفتار بیماری نشوند.

استاندار البرز با بیان اینکه اتخاذ تدابیر لازم برای سلامت مردم به عهده ما است، اضافه کرد: فرمانداران باید در این راستا از تمامی اختیارات خود استفاده کنند.

وی گفت: در خصوص شهرهای اقماری باید فرمانداران توجه ویژه ای داشته باشند، در این جنگی که با این بیماری شکل گرفته ضرورت دارد با تمامی امکانات وارد عمل شویم.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد البرز طی این دو هفته از پذیرش مهمان و مسافر خودداری کند، عنوان کرد: شهرداری ها و دهیاری ها همچنان برای ضدعفونی کردن معابر اقدامات لازم را انجام دهند.

شهبازی گفت: طی بازدیدی که از انبارها و فروشگاه های مایحتاج اصلی مردم داشتیم، تمامی کالاهای ضروری به وفور یافت می شود ولی باید نظارت دقیق از سوی فرمانداران وجود داشته باشد تا کمبودی نباشد.

وی با قدردانی از تلاش های فرمانداران، افزود: اصناف باید همکاری لازم را داشته باشند تا از ترددهای غیرضروری در معابر و فروشگاه های استان جلوگیری شود.

استاندار البرز کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر