کد خبر: 889445 A

فرماندار مشهد خبر داد:

معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد گفت: ورود زائران به مشهد مقدس نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا از مشهد، سید محمد رضا هاشمی در این خصوص گفت: بر اساس آمار احصا شده از تردد زائران و مسافران به مشهد مقدس به طور میانگین حدود ۹۰ درصد کاهش طی روز دوم فروردین ۹۹ در مقایسه با سال گذشته را شاهد بودیم.

وی ادامه‌داد: سفرهای ریلی دوم فروردین ۹۹ تنها ۲ رام قطار رفت و برگشت بوده که طی آن ۵۰۰ نفر ورود داشتیم در حالی که سال گذشته در این روز بیش از ۴۰ هزار نفر زائر وارد مشهد شده ‌بودند. این آمار کاهش ۹۲ درصدی را نشان می‌دهد

فرماندار مشهد گفت: از طریق پایانه مسافربری نیز طی روز دوم فروردین کمتر از ۴ هزار نفر وارد مشهد شده‌اند در حالی که دوم فروردین سال ۹۸ این آمار ۴۲ هزار نفر بوده که کاهش ۹۰ درصدی را نشان می‌دهد

وی افزود: از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد نیز دوم فروردین ماه تنها ۱۲ پرواز رفت و برگشت داشتیم که در مقایسه با ۲فروردین ۹۸ کاهش ۹۲ درصدی را نشان می‌دهد.

فرماندار مشهد افزود: ورود زائر با وسیله نقلیه شخصی  به خراسان رضوی طی دوم فروردین ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وی گفت: ورود زائران با وسیله نقلیه شخصی به شهر مشهد در دوم فروردین ماه در مقایسه با مدت مشابه کاهش ۶۰ درصدی را نشان می دهد که بخش اعظمی از افرادی که وارد مشهد شده اند روستاییان و اهالی شهرستان‌های خراسان رضوی بودند که از آنها نیز خواهش می کنیم برای سلامتی خود و شهروندان مشهدی در خانه بمانند.

خراسان رضوی فرماندار فرماندار شهرستان مشهد مشهد مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر