سرخط خبرها:
کد خبر: 889440 A

مشاری خبر داد:

کلینیک سرپایی بیماران حاد تنفسی با همکاری معاونت‌های درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این شهرستان راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلیل مشاری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد ،غربالگری و سرعت بخشی در شناسایی بیماران با علائم حاد تنفسی و بستر مناسب برای درمان و مشاوره به آنان را از اهداف مهم راه اندازی این کلینیک برشمرد.

 مشاری ادامه داد: در این کلینیک، پزشکان مرکز بهداشت گناباد در نوبت صبح نسبت به اسکرین و غربالگری بیماران حاد تنفسی اقدام می کنند و در صورتی که بیماران نیازمند انجام آزمایش و عکس و سایر مراحل درمانی باشند اقدام لازم را انجام می دهند.

وی تصریح کرد : اگر بیماران با علائم حاد تنفسی نیاز به مشاوره های تخصصی، تجویز دارو و یا قرنطینه در منزل داشته باشند پزشکان متخصص مستقر در کلینیک در نوبت بعد از ظهر نسبت به این امر تصمیم گیری و در صورت نیاز به بستری، بیماران را برای درمان به بیمارستان علامه بهلول گنابادی ارجاع می دهند. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد از مردم خواست در صورت بروز علائم بیماریهای حاد تنفسی به این کلینیک مراجعه کنند و اطمینان داشته باشند که پزشکان به صورت ویژه و تخصصی به آنها مشاوره داده و برای معالجه آنان اقدام می کنند.

سه بخش با 130 تخت و یک بخش مراقبتهای ویژه برای بستری بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا در بیمارستان علامه بهلول گنابادی اختصاص یافته است.

شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب استان خراسان رضوی تحت پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

استان خراسان رضوی پوشش دانشگاه علوم پزشکی درمان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر