کد خبر: 889416 A

نماینده مجلس در گفت وگو با ایلنا :

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان جهش تولید باید تلاش کرد تا به یک تحرک و تحول در حوزه اقتصاد و اشتغال دست یافت.

داود محمدی در گفت گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: از عمده مشکلات اساسی کشور حوزه اقتصاد و اشتغال است شاید در این یک دهه اخیر نامگذاری هایی که از سوی رهبری صورت گرفته در راستای ایجاد تحرک اقتصادی و اشتغال بوده است و گام های موثری در این حوزه برداشته شده است، اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب اقتصادی فاصله زیادی داریم.

 نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: در نامگذاری شعار امسال باید یک جهشی در تولید اتفاق بیفتد به این معنا که یک انقلاب و یک کار جهادی در عرصه تولید رقم بخورد تا بتوانیم مشکلات این حوزه را حل و فصل کنیم  و با یک  کار عادی، متداول و متعارف این امر میسر نمی شود و نمی توان به هدف رسید.

محمدی ادامه داد: به منظور عملیاتی شدن شعار امسال باید قوای سه گانه با همدلی و هم افزایی در این راستا گام بردارند به نحوی که انسجام و فرآیند  بستر سازی آنها  باعث شود به یک جهش مطلوب  در حوزه تولید دست یافت و بخشی از معضلات امروز را حل و فصل کرد.

وی عنوان کرد: امروز جوانان زیادی در کشور جویندگان کار هستند که اینها همه سرمایه و فرصت ما هستند که می توان با ایجاد زمینه برای تحرک بیشتر در بخش اقتصاد و اشتغال مقدمات را فراهم کرد و از ظرفیت و انرژی های قشر جوان که آینده کشور را به دست دارند در راستای جهش تولید استفاده کرد و این موضوع نیازمند توجه جدی و ویزه است توجه شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه استان قزوین یک استان صنعتی است، سرمایه گذار و تولید کننده معمولا به جایی مراجعه می کند که از جهت پیگیری مسائل اداری، رفع موانع  و چالش های اداری با استقبال مواجه باشد و سرعت عمل در طی مراحل اداری و قانونی از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، بنابراین باید به ظرفیت های استان در این زمینه توجه ویژه داشت.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استان قزوین قطب کشاورزی کشور است  و در صنایع تبدیلی هم ظرفیت هایی دارد و در تولید گوشت سفید و تخم مرغ هم از جایگاه ویژه ای برخوردار است و همگی این ظرفیت ها را می توان برای ایجاد تحرک در حوزه اقتصاد و اشتغال به کار گرفت.

محمدی در پایان یادآور شد: توجه به بخش معادن مهم تر است زیرا ظرفیت عظیمی از معادن در استان و در کشور وجود دارد، اما متاسفانه این ظرفیت در کل کشور مغفول واقع شده است و کمتر از 20 درصد معادن کشور اکتشاف، شناسایی و مورد بهره برداری قرار گرفته شده که در این زمینه هم اقدامات لازم باید صورت بگیرد تا حرکت و تحولی در تولید و اقتصاد به وجود بیایید.

 

اشتغال اقتصاد انقلاب کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر