کد خبر: 889371 A

استاندار یزد:

استاندار یزد با تاکید بر اینکه یزد شرایط میزبانی از مهمانان نوروزی را ندارد گفت: در استان یزد وضعیت خوبی در زمینه شیوع ویروس کرونا نداریم.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از یزد، محمدعلی طالبی در برنامه زنده تلویزیونی اظهار داشت: به رغم برنامه‌ریزی ماه‌های اخیر برای میزبانی از مسافران نوروزی، در شرایط کنونی نمی‌توانیم میزبان هموطنان‌مان باشیم.

وی با بیان اینکه در استان یزد وضعیت خوبی به لحاظ شیوع ویروس کرونا نداریم، عنوان کرد: به همین منظور اقدامات و فعالیت‌هایی برای مدیریت موضوع و پیش بینی تخت‌های بیمارستانی مناسب داشتیم.

طالبی یادآور شد: در ابتدا ۴۰۰ تخت برای بستری بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا پیش بینی شده بود که به ۶۰۰ تخت افزایش یافت و در حال حاضر نیز حدود ۵۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار افراد مبتلا و فوتی‌های کرونا اظهار داشت: برای مدیریت بیشتر و مقابله با شیوع این ویروس محدودیت‌هایی در سطح استان اعلام کردیم.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: از ۱۰ روز پیش جزو اولین استان‌های کشور بودیم که اقدام به محدود کردن فعالیت اصناف کردیم و با همکاری خوب اصناف، ترددها در سطح شهر به حداقل رسید ضمن اینکه ایستگاه غربالگری در ورودی استان مستقر کردیم و قرنطینه را پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافران به استان یزد نسبت به مدت مشابه سال گذشته عنوان کرد: با مجموعه اقدامات و فعالیت‌ها امیدواریم به ثباتی در زمینه آمار کرونا برسیم.

استاندار یزد اظهار داشت: با وجود برنامه ریزی های انجام شده، امسال میزبانی مهمانان نوروزی برای استان مقدور نیست و بعد از اتمام کرونا به بهترین شکل میزبان هموطنان عزیز خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، بیش از 700 نفر در یزد به کرونا مبتلا هستند و بیش از 60 نفر جان خود را از دست داده اند.

یزد کرونا مسافر نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر