کد خبر: 889232 A

مدیر کل هواشناسی لرستان خبرداد:

مدیر کل هواشناسی لرستان گفت: با فعالیت سامانه بارشی جدید در استان لرستان احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز مرادپور اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی طی امروز به تناوب و با شدت و ضعف شاهد فعالیت سامانه بارشی بر روی آسمان استان خواهیم بود که علاوه بر ابرناکی، گاهی وزش باد شدید و نیز کاهش دما موجب بارندگی گاهی رعد و برق می‌شود.

وی گفت: در نواحی مستعد احتمال ریزش تگرگ و رخداد صاعقه دور از انتظار نخواهد بود، همراهی هوای سرد با این موج بارشی علاوه بر ارتفاعات و گردنه‌ها در نواحی شمالی و شرقی با بارش برف همراه است.

مرادپور ادامه داد: امروز با توجه به مقدار بارش‌ها آبگرفتگی معابر، رواناب‌های سطحی، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای انتظار می‌رود.

وی با ببان اینکه این موج بارشی بتدریج فردا شب از روی منطقه خارج می‌شود افزود: روز دوشنبه بارش‌هایی بصورت پراکنده در نیمه شرقی استان را خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: روز سه شنبه شرایط بارشی در سطح استان مشاهده نمی‌شود و طی روز چهارشنبه به دنبال حاکمیت شرایط ناپایدار علاوه بر افزایش ابر در برخی نقاط بخصوص نیمه غربی بارش‌هایی به صورت پراکنده رخ خواهد داد.

وی افزود: از امشب و به ویژه برای یکشنبه شب و دوشنبه کاهش دما‌ی شبانه را خواهیم داشت.

بارش برف رعد و برق وزش باد هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر