کد خبر: 889218 A

استاندار زنجان خبرداد:

استاندار زنجان گفت: ۹۰ درصد ثبت نام کنندگان در سایت سلامت غربالگری شده اند و فقط در شهر زنجان از برنامه عقب هستیم لذا خواهش ما از مردم این است با مراجعه به این سایت اطلاعات خواسته شده را وارد و در جریان سلامتی خود قرار گیرند.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در شانزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: تا به امروز برای کنترل بیماری کرونا در استان عملکرد خوبی داشته ایم.

استاندار زنجان، به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و افزود: از امروز روزانه 150هزار ماسک تولید می‌شود که برای این کار فنی و حرفه ای نیز به میدان آمده و با تامین مواد اولیه تولید ماسک می توانیم ظرفیت تولید را نیز افزاش دهیم.

وی افزود: استان زنجان پیش از این واحدهای تولید کننده ماسک نداشت و در سه هفته اخیر با خرید دستگاه و مواد اولیه لازم، ماسک تولید می شود.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: برای تامین و تولید اسپری و ژل ضدعفونی کننده میزان تولید الکل استان را به سه برابر افزایش دادیم و الان دو واحد تولیدی پدیده شیمی قرن و ساینا در این زمینه مشغول تولید هستند.

تامین هزار تخت بیمارستانی و پیش‌بینی 3 هزار و 500 تخت نقاهتگاهی و همچنین آماده سازی و توزیع 4 میلیون دستکش لاتکس و نایلونی از دیگر اقدامات صورت گرفته برای تامین اقلام بهداشتی است که در استان صورت گرفته و تعاونی داروسازان مسئول توزیع این اقلام است.

فتح الله حقیقی آموزش و اطلاع رسانی مناسب و صحیح را یکی از راه‌های مهم برای کاهش شیوع بیماری کرونا در جامعه دانست و از نقش پررنگ صداوسیمای مرکز زنجان در آگاهی دادن به مردم و تهیه پخش برنامه‌های مرتبط با موضوع کرونا قدردانی و تاکید کرد: برای اینکه به هدف خود که همانا ریشه کنی بیماری است دست یابیم باید برای صداوسیما نیز اعتبارات ویژه در نظرگرفت تا از عهده ماموریت و رسالت خود برآید.

مدیرعالی اجرایی استان با قدردانی از کسانی که در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در سایت Salamat.gov.ir نام نویسی و غربالگری شده اند گفت: 90درصد ثبت نام کنندگان غربالگری شده اند و فقط در شهر زنجان از برنامه عقب هستیم لذا خواهش ما از مردم این است با مراجعه به این سایت اطلاعات خواسته شده را وارد و در جریان سلامتی خود قرار گیرند.

طرح غربالگری کرونا با هدف درمان در خانه و پرهیز از حضور در بیمارستانها اجرا می شود و یکی از عوامل موثر در قطع زنجیره انتقال بیماری کروناست.

فتح الله حقیقی /استاندار زنجان /غربالگری کرونا ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر