کد خبر: 889137 A

رئیس اداره دامپزشکی اسلام آبادغرب:

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب از پلمب 180 واحد غیربهداشتی در اسلام آبادغرب و لزوم همکاری جدی اکیپ های مشترک با این اداره در مبارزه با کرونا خبر داد.

به گزرش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، صیدمحمد قاسمی از تعداد پلمب مراکز فروش مرغ زنده اسلام آبادغرب در راستای پیشگیری از شیوع کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: اکیپ مشترک در روزهای ابتدایی شیوع این ویروس، تعداد 180 واحد قصابی و عرضه مرغ غیر مجاز را پلمب کرده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب به تفکیک 180 واحد پلمب شده پرداخت و افزود: از مورخ 19 الی 22 اسفند 98 به مدت چهار روز و در شیفت صبح و عصر اکیپ مشترک کار پلمب تعداد 115 واحد فروش مرغ زنده شامل 26 انبار توزیع مرغ و 89 واحد زنده فروشی به همراه 65 قصابی غیرمجاز انجام شد.

وی ادامه داد: پلمب این واحدها با هدف پیشگیری از بیماری‌ آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، کرونا ویروس، بیماری CCHF، تب مالت و سایر بیماری‌های مشترک بین دام و انسان (در خصوص قصابی های غیرمجاز) صورت گرفت.

این مسؤول یادآور شد: واحدهای فروش مرغ زنده و انباری های آن در داخل شهر اسلام آبادغرب و روستاهای برف آباد علیا، کله جوب، گردنگاه قوچمی و بخش حمیل و نیز قصابی های غیرمجاز در روستاهای تجر کرم پناه آباد، برف آبادعلیا و شهر حمیل مورد پلمب و دستور تعطیلی آن از سوی مراجع قضایی صادر شد.

قاسمی به محلات داخل شهر اسلام آبادغرب که مراکز توزیع و فروش غیرمجاز مرغ زنده آنها در راستای پیشگیری از بیماری‌ها و نیز تهیه گوشت سالم و مورد تایید دامپزشکی پلمب شده است نیز اشاره و تصریح کرد: این نقاط شامل شهرک ولیعصر، 22 بهمن، شهرداری، شهریارشهر، بدره ای، شهرک نیروی انتظامی، بسیج، جهاد، محله سیدحشمت، محله فرمانداری، فرهنگیان، ادب، بلوار، یادگار امام، بلوار معلم، هفتصد دستگاه (پشت بیمارستان و روبه‌روی کارخانه قند) بود است.

این مسؤول با بیان اینکه در سال 97 نیز با پیگیری های دامپزشکی اسلام آبادغرب حکم پلمب مراکز فروش مرغ زنده با دستور دادستان و مراجع قضایی اخذ شده و چندبار اداره دامپزشکی پیگیری مرتبط را انجام داد، افزود: سایر ادارات عضو ستاد مشترک همکاری لازم را نکردند و کار به نتیجه نرسید، اما اطلاع رسانی، جدیت و هشدارهای اداره دامپزشکی موثر واقع شد و بروز بیماری کرونا ویروس مقاومت متخلفان را تا حدودی کمتر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح پیگیری های اداره دامپزشکی اسلام آبادغرب برای مبارزه با تخلف ها و اعزام کارشناسان و بازرسان به مراکز عرضه مواد غذایی غیرمجاز پرداخت  و افزود دراین راستا گزارش های مردمی و همکاری شهروندان بسیار به ما کمک کرده است. وی افزود یک هفته قبل از پلمب نیز لیست مراکز کشتار غیرمجاز دام و طیور را تهیه و اخطار قانونی مبنی بر تخلیه و پلمب به آنان صادر شده بود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب با بیان اینکه به همت پنج کارشناس دامپزشکی و اعزام آنان در مناطق مذکور متخلفان بهداشتی شناسایی و کار پلمب انجام شد، خاطرنشان کرد: همکاری سایر ادارات تیم مشترک، خوب بود و نماینده ای از هرکدام را در تیم مشترک داشتیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه رهبری کار پلمب واحدهای غیربهداشتی در اسلام آبادغرب بر عهده دامپزشکی بوده است افزود، فرمانداری شهرستان نیز حمایت های لازم را انجام داده است. وی ادامه داد: اداره اماکن نیروی خدوم انتظامی، کلانتری ها، اصناف، شبکه بهداشت، محیط زیست، صمت، بسیج اصناف سپاه و شهرداری با مجموعه دامپزشکی همکاری لازم را داشتند که جای قدردانی دارد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب ادامه داد: کار اطلاع رسانی تا پلمب این مراکز غیرمجاز از سوی این اداره به مدت سه هفته زمان برده و در سطح شهرستان برای اولین بار است که قصابی های متخلف و غیرمجاز تجر کرم پناه آباد و برف آبادعلیا و حمیل که سالها اقدام به این عمل غیربهداشتی داشتند پلمب و تعطیل شدند.

 

 

 

قاسمی تصریح کرد: برای نخستین بار است که تمامی انبارها و مرغ زنده فروشی های شناسایی شده در سطح شهرستان به همت اداره دامپزشکی اسلام آبادغرب پلمب شدند که البته با مقاومت زیادی به همراه بوده است، همچنین مسؤولیت خطیر هماهنگی و اداره پیشرفت کار به عهده دامپزشکی است و در حال حاضر نیز در سه شیفت کاری ساعت 8 الی 14ظهر، 14 الی 18 عصر و 18 الی 22 شب اکیپ های دامپزشکی بازرسی داخل شهر و روستاها را انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه برای موفقیت این طرح و عدم شکست آن ضروری است که دادستان و فرمانداران به صورت جدی از دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب حمایت لازم را داشته باشند، گفت: این اداره از نظر نیروی انسانی با کمبود مواجه است و باید تقویت شود. قاسمی در پایان سخنانش افزود بسیار بجاست که از فرماندار محترم و همچنین دادستان محترم اسلام آباد غرب تقدیر و تشکر ویژه نمایم چرا که در این راستا از دامپزشکی حمایت قاطع نمودند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب به اجرای گشت های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه ها و... در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس 1512 و پل ارتباطی سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

 

غیر بهداشتی - پلمب عرض فروش مرغ زنده دامپزشکی اسلام آباد غرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر