کد خبر: 889004 A

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته ۶۷۳ بیمار با مسمومیت مشروبات سمی الکلی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کرده که متاسفانه ۹٪ این افراد جان خود را از دست دادند گفت: خوشبختانه کادر درمان با اقدامات مناسب درمانی شامل دیالیز، موفق به حفظ جان ۶۱۰ تن از این بیماران شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی احسانپور با بیان اینکه در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته ۶۷۳ بیمار با مسمومیت مشروبات سمی الکلی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کرده که متاسفانه ۹٪ این افراد جان خود را از دست دادند گفت: خوشبختانه کادر درمان با اقدامات مناسب درمانی شامل دیالیز، موفق به حفظ جان ۶۱۰ تن از این بیماران شدند.

وی بیان کرد: این در حالی است که بهترین آمار کل دنیا در این خصوص بیش از ۱۰٪ است.

احسان پور تصریح کرد: در مسئله مصرف مشروبات الکلی تقلبی، در نقاط مختلف کشور در همین دوره، با مراجعه تعداد کمتری از این بیماران که طبیعتا فشار کمتری به سیستم درمان وارد می کند، آمار فوت بیش از ۱۵٪ داشتهاند  که البته مطابق با استانداردهای بین المللی است. 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: اگرچه فوت حتی یک نفر از عزیزان هموطن تاثر برانگیز است با این وجود تلاش بی دریغ کادر درمان استان خوزستان ستودنی است خصوصا در شرایطی که همزمان ویروس کرونا مراکز درمانی را به خود مشغول کرده بود‌.

وی ادامه داد: همچنان روزانه حدود ۱۳ مراجعه به دلیل مسمومیت با این مشروبات وجود دارد و تاکنون ۶۸۶ مورد مراجعه به مراکز درمانی استان داشته‌ایم و متاسفانه تا کنون ۶۳ تن از عزیزان‌مان را با این نوع مسمومیت از دست داده‌ایم.

 

الکل دانشگاه علوم پزشکی درمان مراکز درمانی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر