کد خبر: 888946 A

رئیس اداره هواشناسی کاشان خبرداد:

رئیس اداره هواشناسی کاشان ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کاشان و احتمال وقوع سیلاب در مناطق مستعد این شهرستان گفت: شهروندان از اسکان و فعالیت در مسیر رودخانه‌ها اجتناب کنند.

به گزارش ایلنا، عباس ارغوانی ضمن اشاره به ورود یک سیستم بارشی به منطقه کاشان اظهار داشت: یک سیستم بارشی از امروز وارد کشور می‌شود و در اواخر فردا یکشنبه- سوم فروردین ماه ۹۹-  و اوایل روز دوشنبه منطقه کاشان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بارش‌های آن نیز به صورت رگباری است.

ارغوانی با بیان اینکه این بارش‌ها باعث آب گرفتگی، ایجاد روان‌آب و بروز جریان آب در مسیرها می‌شود، افزود: در مناطق بسیار مرتفع این بارش‌ها می‌تواند به صورت برف بروز پیدا کند و در مناطق کوهستانی نیز دمای هوا به زیر صفر درجه نیز می‌رسد و به کشاورزان توصیه می‌شود اقدامات لازم جهت مبارزه با یخبندان دیررس را پیش‌بینی کنند.

رئیس اداره هواشناسی کاشان با بیان اینکه افرادی که در مسیل رودخانه‌ها فعالیت و یا اسکان داشته در این روزها از حضور در این مناطق اجتناب کنند، ابراز داشت: احتمال بروز سیلاب در مناطق مستعد نیز وجود دارد و بر همین اساس لازم است تا هشدارهای ارائه شده توسط شهروندان مدنظر قرار گرفته شود تا از بروز خسارت های احتمالی جلوگیری شود.

وی ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در منطقه کاشان گفت: بر اساس اظهارات کارشناسان عرصه بهداشت و درمان بهترین کار در این ایام ماندن در منازل است و بر همین اساس از تمامی شهروندان تقاضا می‌شود تا در حد امکان در منزل بمانند و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

بهداشت و درمان ویروس هواشناسی کشاورزان مناطق کوهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر