کد خبر: 888937 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: با ثبت ۱۷ مورد جدید ابتلا به کرونا شمار مبتلایان به این ویروس در استان تا به امروز به 846 نفر رسید.

به گزارش ایلنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۴۷۸ نفر از مجموع تعداد ۸۴۶ مبتلایان به کرونا ویروس، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

دکتر جمالیان افزود: با توجه به گزارش های واصله، تردد مسافران به ویژه از تهران به روستاها و شهرهای کوچک استان مرکزی افزایش یافته و این نکته زنگ خطر جدی برای ثبات وضعیت کنترلی در استان است.

وی گفت: استان مرکزی به سبب هم‌جواری با قم دومین استان درگیر بود که با برنامه‌ریزی استراتژیکی که داشتیم و آمادگی که در دانشگاه بود توانستیم ورودی و خروجی مراکز درمانی را کنترل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه بیش از 60 درصد جمعیت استان غربالگری شدند گفت: ضریب پرستار به تخت استان از میزان کشوری بسیار کمتر است و پرستاران در حال حاضر به‌جای یک و نیم الی دو نفر کار می‌کنند، همچنین آزمایشگاه تشخیص ویروس استان هم در همان روزهای اول فعال و جواب‌ها در کمتر از 24 ساعت آماده می‌شد.

دکتر جمالیان افزود: با راه اندازی خط تلفن 3839 تا به حال همکاران پزشک پاسخگوی 39 هزار نفر بودند که تعدادی به‌صورت قرنطینه در منزل درمان شان را دریافت می‌کنند، در عین حال  با غربالگری فعال گروه های پرخطر شناسایی و گروه‌های عادی خطرسنجی شده اند.

استان مرکزی پرستار دانشگاه علوم پزشکی استان مسافران ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر