کد خبر: 888634 A

استاندار یزد خبر داد:

استاندار یزد با اشاره به تصمیمات جدید در نشست فوق العاده ستاد کرونا در یزد گفت: تمامی اصناف استان به استثنای صنوف تامین کننده نیازهای اساسی شهروندان تا 15 فرورودین تعطیل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محمدعلی طالبی با تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و کامیابی برای هموطنان اظهار داشت: بر اساس تصمیمات جدید ستاد کرونا در یزد که در روز پایانی سال گذشته اخذ شد کلیه مراکز تجمعی در استان شامل (مراکز اقامتی، پاساژها، بازارها، اماکن مذهبی و ...) تا 15 فروردین تعطیل است.

وی با بیان اینکه ورودی و خروجی‌های استان شدیدتر مورد نظارت و کنترل قرار می گیرند اضافه کرد: در شهرستان های ورودی استان شامل (ابرکوه، اردکان، بافق و مهریز) تیم های کنترل ورود و خروج تقویت می شوند تا مسافران عبوری نیز مورد پایش قرار گیرند.

طالبی با تاکید بر اینکه کلیه شهرستان ها موظف به کنترل و غربالگری در راه های ورودی و خروجی های خود هستند عنوان کرد: همچنین دهیاران موظف به مراقبت در خصوص ورود و خروج به روستاهای خود هستند.

وی در ادامه از پلمپ 50  خانه مسافر و اخطار به 200 خانه مسافر برای جلوگیری از اسکان احتمالی مسافران نوروزی خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم مردم کشور پیام استان در خصوص عدم امکان پذیرش مسافر نوروزی را درک کرده باشند و بدانند علی رغم مهمان نواز بودن یزدی ها، در شرایط کنونی و آمار بالای شیوع کرونا در استان، امکان پذیرش مسافر وجود ندارد.

استاندار یزد همچنین از کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافرین به استان به نسبت سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر بسیاری از این مسافران تنها از استان عبور می کنند و مقصد دیگری به غیر از یزد دارند.

 

گردشگری یزد کرونا تعطیلی اصناف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر