کد خبر: 888581 A

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا خبر داد:

با افزایش ۱۴ مورد جدید و قطعی ابتلا به کرونا ویروس در کرمان، آمار مبتلایان به ۱۴۱ مورد رسید.

به گزارش ایلنا، سخنگوی ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: در شبانه روز گذشته ۱۴ نفر دیگر  با میانگین سنی 63 به بالا به جمع بیماران کرونایی استان کرمان اضافه شدند که ۹ نفر از آنان، آقا و پنج نفر خانم و (۲نفر از این تعداد زن و شوهر) هستند.

شفیعی با بیان اینکه یک نفر از ۱۴ نفر، همسرش چند روز قبل بستری شده است، افزود: یک نفر هم از این تعداد هفته قبل در مراسم تدفین و یک نفر دیگر در مهمانی شرکت کرده بود که به کرونا مبتلا شده است.

به گفته وی از ۱۴مورد جدید ۱۰ مورد آن در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳ مورد در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و یک مورد در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بستری هستند.

شفیعی سه نفر از مبتلایان جدید را کادر درمانی اعلام و خاطرنشان کرد: هشت نفر در شهر کرمان، دو نفر در شهر زرند، سه نفر در رفسنجان و یک نفر در جیرفت جزو موارد جدید ابتلا به کرونا در استان کرمان هستند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا با بیان اینکه حال دو نفر از بیماران وخیم است گفت: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی سیرجان یک مرد ۷۹ ساله‌ در این شهرستان فوت کرده است؛ بنابراین، تعداد جانباختگان در استان به 14 نفر رسیده است.

شفیعی افزود: از ابتدای اسفند تاکنون، هزار و ۲۱۸ مورد در مراکز درمانی استان با عنوان بیماری حاد تنفسی بستری شدند که ۶۹۵ مورد، مشکوک به بیماری کووید ۱۹ بودند که از این تعداد ۱۴۱ مورد مثبت شده است.

بگفته وی از روز گذشته تا امروز، ۷ بیمار مبتلا به کرونا ویروس از مراکز درمانی استان ترخیص شدند که در مجموع ۵۵ نفر با حال خوب از مراکز درمانی مرخص شدند و 5 نفر از آنان بعلت نبود شرایط ایزوله در منزل، در نقاهتگاههای استان مراقبت می‌شوند.

استان کرمان بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی زن و شوهر ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر