کد خبر: 888479 A

همتی به ایلنا خبرداد:

مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: ۵۰۰ میلیون ریال برای طرح پیشگیری از بیماری کرونا در بین افراد بی‌خانمان و مناطق حاشیه نشین شهر ایلام اختصاص یافت.

زهرا همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ایلام گفت: طرح پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در افراد بی‌خانمان و پاتوق‌های کارتن خواب مصرف کننده مواد مخدر همزمان با سراسر کشور از هفته جاری در این استان آغاز شده است.

وی افزود: این طرح با هدف کاهش شیوع بیماری کرونا در بین این افراد که از نظر بهداشتی وضعیت مطلوبی نداشته و امکان انتقال این ویروس را به سایر افراد دارند در تمامی ۱۰ شهرستان استان اجرا می شود.

همتی تاکید کرد: برای اجرای این طرح ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در این طرح علاوه بر اینکه اقلام بهداشتی و ضد عفونی بین مصرف کنندگان مواد مخدر توزیع می شود، آموزش و آگاهی بخشی و نکات بهداشتی لازم به این افراد ارایه می شود.

همتی افزود: همچنین غربالگری و تب سنجی این افراد در حین توزیع بسته های آموزشی انجام و افراد مشکوک جهت درمان به مراکز درمانی ارجاع می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به طرح پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق حاشیه شهری استان، اعتبار این طرح را ۳۱۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: بیش از ۵۰۰ میلیون ریال برای این دو طرح اختصاص یافته است.

بهزیستی مراکز درمانی ایلام بی خانمان استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر