کد خبر: 888108 A

رئیس میراث فرهنگی ملایر:

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر گفت: این روزها که به علت شیوع کروناویروس سفر رفتن خطرناک شده است و تمامی رسانه ها و ستاد بحران توصیه به ماندن در خانه می کنند، رسانه های مجازی می توانند بخشی از آن حس گشت و گذار و سفر در مناطق جدید را اغنا کنند.

به گزارش ایلنا، ابراهیم جلیلی با بیان اینکه امکان بازدید مجازی از اماکن گردشگری شهر جهانی مبلمان منبت فراهم شده است، افزود: اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی ملایر با ایجاد تور مجازی از ۲۵ منطقه گردشگری شهرستان و آپلود بر روی سایت این اداره به آدرس malayercht.ir گردشگران را به دیدن مجازی ملایر دعوت می کند.

وی اظهارکرد: در این سایت اطلاعات گردشگری ملایر به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است همچنین با وارد شدن در بخش تور مجازی می توانند از اماکن به صورت ۳۶۰ درجه بازدید کنند.

جلیلی ادامه داد: در قسمت جاذبه های گردشگری اطلاعات کاملی از ابنیه های شهرستان گنجانده شده است بنابراین از تمام هموطنان دعوت به عمل می آید از این سایت بازدید کرده و نظرات خود را برای ما درج کنند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر در بخش دیگری با تأکید بر ممنوعیت پذیرش مسافر در ایام عید، گفت: با استناد به مصوبات جلسه ستاد استانی مدیریت کروناویروس که به ریاست استاندار برگزار شد، در بند یک مصوبه مقرر شد تمامی مهمانسراهای دولتی، خانه مسافرها، مراکز اقامتی و ستاد اسکان ادارات غیر فعال شده و از پذیرش مسافر و گردشگر در ایام تعطیلات نوروزی ممانعت به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه موضوع معذوریت از پذیرش مسافر و گردشگر به صورت مکرر از طریق کمیته اطلاع رسانی و صدا و سیمای مرکز استان تا عید اطلاع رسانی می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و خطر جانی برای عموم مردم و جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک، تمامی اماکن تحت امر این اداره ملزم به رعایت مصوبات این جلسه و عدم پذیرش مسافر هستند و در صورت عدم رعایت از طریق مبادی قانونی برخورد و پیگیری لازم انجام می شود.

ابلاغ گواهی ثبت ملایر به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت

این مقام مسئول در ادامه از ابلاغ گواهی ثبت ملایر به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت خبر داد و گفت: با توجه به نامه ارسالی مورخ ۳۰ بهمن ماه از سوی معاون صنایع دستی و هنرهای زیبای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گواهی ملایر به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت با امضا زری گرین لیز، رئیس شورای جهانی صنایع دستی ابلاغ شد.

جلیلی افزود: بنابراین ابلاغ ملایر به عنوان ملایر شهر جهانی مبلمان منبت در شورای صنایع دستی ثبت و در این گواهی گزارش شده که منبت در شهرستان ملایر ریشه ای کهن دارد و نقش مهمی درصنعت و جامعه ایفاد می کند، امید است که شهر ملایر تعهد خود به عنوان یک شهر جهانی صنایع دستی، در زمینه گسترش مناسبات، و فعالیت­های بین المللی و برقراری ارتباط با شهرهای دیگر در شبکه شهرهای صنایع دستی برای همکاری در ارائه یک جایگاه مشترک صنایع دستی جهان را به انجام رساند.

وی بیان کرد: شهرهای ثبت شده، باید سالانه گزارشی در مورد فعالیت ها و پروژههای خود به دبیرخانه بین المللی شورای جهانی صنایع دستی ارسال کنند همچنین لوگوی شورای جهانی و دستورالعمل استفاده از آن نیز به ملایر به عنوان شهر صنایع دستی ابلاغ می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر تصریح کرد: ستاد دائمی ارتقاء شاخص های شهر جهانی مبلمان منبت با بیش از ۱۰  کمیته در حال تدوین است که پس از تایید، ابلاغ  و کمتیه های مربوطه عملیاتی می شود همچنین سالانه باید گزارش عملکرد شهرهای جهانی به شورای جهانی صنایع دستی ارسال شود تا ملایر از لیست شهر جهانی صنایع دستی خارج نشود.

جلیلی با بیان اینکه وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور تنها متولی صنایع دستی و هنرهای سنتی برای ثبت ملی و جهانی رشته های هنری است، گفت: این برند جهانی نقش بسزایی در رونق و حیات اقتصادی شهرستان دارد و باید با همت جمعی در بخش حاکمیتی و در بخش خصوصی، برای حفظ و ارتقای این برند تلاش شود.

جامعه رسانه گردشگری گردشگری و صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر