کد خبر: 888060 A

فرماندهی انتظامی استان زنجان خبر داد:

فرماندهی انتظامی استان زنجان، از کشف ۸ قطعه اشیاء تاریخی و فرهنگی خبر داد و گفت: قدمت تعدادی از این آثار باستانی کشف شده مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سردار رحیم جهانبخش، گفت: سربازان گمنام حفاظت اطلاعات فرماندهی انتظامی استان زنجان از فعالیت 6 نفر در زمینه تهیه، خرید و فروش اشیاء تاریخی مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند .

فرماندهی انتظامی استان زنجان، تصریح کرد: ماموران در تحقیقات خود دریافتند متهمان با شناسایی مکان‌های دارای آثار باستانی کشور اقدام به جمع آوری اشیاء میراث فرهنگی می‌کنند .

وی خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر و تعداد 8 شیء تاریخی و فرهنگی کشور شامل کاسه ، حلقه فلزی، لیوان و قسمتی از مجسمه کشف شد .

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان اظهار داشت : بر اساس اعلام نظر کارشناسان اداره میراث فرهنگی ، اشیاء کشف شده دارای ارزش فرهنگی بوده و قدمت تعدادی از آثار باستانی کشف شده به هزاره اول قبل از میلاد برمی گردد .

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه آثار باستانی و تاریخی نشان دهنده فرهنگ و تاریخ هر کشور است افزود : حفر اماکن تاریخی ، قاچاق و خرید و فروش آثار تاریخی و عتیقه برابر قانون جرم محسوب شده و با متهمان برخورد قانونی و قضائی صورت می گیرد .

سردار جهانبخش ازشهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت افراد مشکوک مراتب را از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.

فرماندهی انتظامی استان زنجان/سردار رحیم جهانبخش/اشیا قدیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر