کد خبر: 887952 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به وضعیت بهبود بیماران مبتلا به کرونا ویروس، گفت: میزان مرگ و میر کرونا ویروس در زنجان حدود 4 درصد است.

علیرضا آرمان کیا، امروز در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در زنجان، با اشاره به اینکه وضعیت بهبودیافتگان کرونا ویروس، در استان زنجان مطلوب  است، اظهار داشت: میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در استان زنجان بیش از چهار درصد نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با یادآوری اینکه وضعیت استان زنجان در کنترل و درمان کرونا ویروس مناسب است، ادامه داد: اگر مردم رعایت کنند وضعیت بیماری در استان به همین منوال خواهد بود اما متاسفانه ما شاهد حضور مردم در مراکز خرید و تجمعات هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان،  با بیان اینکه بیش از 80 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا هیچ یک از علائم بیماری را ندارند، تصریح کرد: از بین 20 درصد از بیمارانی که دارای علائم بیماری هستند، بیماران با درمان های بسیار ساده دارویی درمان می شوند.

وی، با اشاره به تغییر پروتکل درمان کرونا ویروس، عنوان کرد: پروتکل درمان را تغییر داده ایم تا شرایط بهبود بیماران بهتر شود.

آرمان کیا همچنین،  با اشاره به بیمارانی که بیماری های زمینه ای مانند دیابت، مشکلات تنفسی و... دارند، افزود: این بیماران مستعد عوارض شدید هستند.

این مسئول در استان زنجان،  با اشاره به پروتکل درمان بیمارن کرونایی، ابراز کرد: درمان بیماران کرونایی بین یک تا سه هفته انجام می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان،  با بیان اینکه بیشترین مرگ و میر دربین افراد مسن و بالای 60 سال بوده است، تصریح کرد: در بین بیمارانی که به دلیل بیماری کرونا فوت شده اند، افراد میان سال هم وجود داشته است اما اکثر فوت شده ها از بین افراد مسن بوده اند.

وی با بیان اینکه افرادی که داروهای دارای کورتون مصرف می کردند عوارض شدیدتری نسبت به سایر بیماران داشته اند عنوان کرد: افراد جوانی که به باشگاه های پرورش اندام می رفتند اما مکمل هایی که داری کورتون بوده مصرف می کردند عوارض کرونا ویروس در این ورزشکاران شدیدتر بوده است.

آرمان کیا با بیان اینکه هر چه قدر مراودات و رفت و آمد ها کمتر شود باعث تضعیف زنجیره انتقال این بیماری می شود، افزود: بالاترین علت انتقال کرونا ویروس روابط خانوادگی و روابط اجتماعی زیاد است.

وی با بیان اینکه بهترین کار این این است که مردم در عید نوروز از فضای مجازی با دوستان و خویشاوندان خود ارتباط داشته باشند افزود: امیدواریم مردم این توصیه ها را جدی بگیرند تا احتمال خطرات بیماری و پیک انتشار بیماری کمتر شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در پایان عنوان کرد: تمامی انسان ها برای ما ارزشمند هستند و ما اصلا دوست نداریم که حتی یک نفر از افراد مسن ، میانسال و یا جوان فوت کنند.

کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر