کد خبر: 887616 A

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان:

کارشناس واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: 42 واحد صنفی غیربهداشتی به علت عدم رعایت مقررات بهداشتی و بی توجهی به اقدامات پشگیرانه از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدتقی‌سلیمانی اظهار کرد: برای اجرای آئین نامه ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بازرسان بهداشت محیط شهرستان قزوین در اسفند ماه 98 بیش از سه هزار و 200 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، ادارات دولتی و مراکز خدمات جامع سلامت انجام دادند و 42 واحد صنفی غیربهداشتی را تعطیل کردند.

 وی بیان کرد که به علت عدم رعایت مقررات بهداشتی و بی توجهی به اقدامات پشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، 73 اخطار تعطیل برای واحدهای صنفی مُتخلف صادر شد و از این میان، به علت تخطّی از اصول بهداشتی، 42 واحد صنفی، شامل: مرغ و ماهی فروشی، آجیل فروشی، نانوایی، نان فانتزی، خشکه پزی، اغذیه و پزندگی، به طور موقت، تعطیل شدند و پرونده های آنها برای رسیدگی به تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی ارسال شد.

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان ادامه داد: علت تعطیلی واحد مذکور را داشتن نواقص بهداشتی، مثل: رعایت نکردن بهداشت فردی، استفاده از تجهیزات نامناسب، عدم رعایت بهداشت محیط کار و عدم رعایت اقدامات لازم به منظور پیشگیری از کرونا ویروس  طی دریافت اخطارها و تذکرات قبلی بیان کرد.

 سلیمانی، از مردم خواست که در صورت مشاهده هر گونه موارد تخلف از مقررات بهداشتی، موضوع را به شماره "190" (سامانه‌ارتباطات مردمی وزارت بهداشت) اطلاع دهند تا بازرسان بهداشت محیط، ضمن رسیدگی به شکایات مردمی، برخورد قانونی را در دستور کار خود قرار دهند.

تهیه و توزیع مواد سلامت قانون ویروس مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر