کد خبر: 887233 A

اگرچه تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) که عصر امروز با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شد، موجب تشکر اقشار مختلف مردم قم شده و تأکید داشتند ما باوجود ناراحتی بابت تعطیلی حرم، از این تصمیم تشکر می‌کنیم، اما عده‌ای بسیار اندک هم بودند که با قانون‌شکنی بخشی از درب ساعت حرم حضرت معصومه(س) را شکسته و وارد حرم شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، عصر امروز دو شنبه ۲۶ اسفندماه، بالاخره مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در قم اجرایی شد و در نامه‌ای با امضای بهرام سرمست استاندار قم، حجت‌الاسلام سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) و حجت‌الاسلام رحیمیان تولیت مسجد جمکران، تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران اعلام رسمی و پیرو آن درب‌های حرم حضرت معصومه(س) بسته شد.

به فاصله بسیار کمی از زمان بسته شدن درب‌های حرم حضرت معصومه(س)، اما عده‌ای بسیار محدود و انگشت‌شمار با بی‌توجهی به قانون، اقدام به شکستن گوشه‌ای از درب ساعت حرم حضرت معصومه(س) کردند و به این ترتیب موجب هتک حرمت این حرم شدند؛ اقدامی که موجب ناراحتی اقشار مختلف مردم شد.

چند نفری از این قانون‌شکنان با ادعای اینکه ما دوستدار حضرت معصومه(س) و خاندان پیامبر هستیم، به مسئولانی که تصمیم تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) اهانت کردند؛ قانون شکنانی که گفته می‌شود طرفداران جریان شیرازی در قم هستند.

در کنار این جمع اندک قانون شکن، اما اقشار مختلف مردم که از اقدامات این قانون‌شکنان در هتک حرمت حرم حضرت معصومه(س) ناراحت بودند، تأکید داشتند: اگرچه ما هم از بسته شدن درب‌های حرم حضرت معصومه(س) ناراحت هستیم، اما از مسئولان بابت تعطیلی حرم مطهر تشکر می‌کنیم چرا که باید از شیوع کرونا جلوگیری کرد.

برخی از کسبه اطراف حرم حضرت معصومه(س) به خبرنگار ایلنا گفتند: این حرم مطهر پناهگاه دوستداران اهل بیت(ع) است اما وقتی کارشناسان امور بهداشت و درمان کشور، هشدار می‌دهند هر نوع تجمعی، موجب شیوع ویروس کرونا و انتقال به دیگران می‌شود، اقدام به تعطیلی حرم، کاری عقلانی و منطقی است تا انشاءالله شاهد ریشه‌کن شدن کرونا ویروس باشیم و این در حالی است که اقدام صورت گرفته در بستن درب حرم با توجه به رعایت مسائل بهداشتی تاکنون مورد مخالفت مراجع و علما قرار نگرفته است.

مقام معظم رهبری هم روز گذشته در سخنانی صریح تأکید کردند که "تدابیر ستاد ملی برای جلوگیری از شیوع کرونا، لازم‌الاجراست" اما حالا تعدادی بسیار محدود و انگشت شمار در شهر قم، با قانون شکنی در مقابل تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برای تعطیلی حرم حضرت معصومه و اعلام رسمی آن توسط استاندار قم و تولیت حرم حضرت معصومه(س) ایستاده و حتی اقدام به هتک حرمت حرم حضرت معصومه(س) کردند.

در اوایل شیوع کرونا ویروس در ایران هم، افرادی با حضور در حرم حضرت معصومه(س) در قم و همچنین حرم امام رضا(ع) در مشهد، اقدام به لیس زدن ضریح این حرم‌ها کردند که از این اقدام‌شان فیلم هم گرفته و در فضای مجازی پخش شد؛ اقدامی که بلافاصله موجب سوءاستفاده دشمنان اسلام و انقلاب شد که بلافاصله این اقدام با واکنش منفی اکثریت مردم مواجه شد و متعاقب آن، این افراد با برخورد قانونی روبرو شدند البته در جریان این اقدام نامتعارف هم رد پای جریان شیرازی مشهود بود.

خبرنگار: صادق چهرقانی

استان قم حرم حضرت معصومه کروناویروس کرونا در ایران کرونا در قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر