کد خبر: 886947 A

صومی به ایلنا خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش شمار افرادی که در آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا شده اند خبر داد و گفت: این آمار تاکنون به ۴۰۹ نفر رسیده است.

 محمدحسین صومی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه متأسفانه تاکنون در استان ۳۲ نفر بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان باخته اند، افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ مورد کرونا مثبت جدید شناسایی شده و در مجموع در استان ۴۰۹ مورد مثبت داریم.

وی ادامه داد: روز یکشنبه ۴ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کردند که نیاز است مردم این ویروس را جدی گرفته و از تردد در خیابان‌ها و بازار خودداری کنند.

صومی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی درحال نزدیک شدن به استان‌های با آمار بالای کرونا است، ابراز داشت: هم اکنون ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم که با این روند تصاعدی، وضعیت بدتر خواهد شد.

وی از مردم خواست تا از خانه بیرون نروند زیرا بیشتر مبتلایان یا در مراسم عزا و یا مکان‌های شلوغ دچار این ویروس شده اند.

صومی گفت: با روند فعلی رشد تصاعدی مبتلایان در هفته سوم فروردین ماه ۹ درصد جمعیت آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا خواهند شد.

صومی افزود: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

وی سپس گفت: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند. کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

ویروس کرونا خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

آذربایجان شرقی خانواده دانشگاه علوم پزشکی سرماخوردگی مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر