کد خبر: 886914 A

ایلنا از ایلام گزارش می دهد؛

با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان ایلام شهرستان ایوان در وضعیت قرمز قرار گرفته و تاکنون 5 نفر از 6 فوتی استان ایلام متعلق به این شهرستان بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهرستان ایوان با توجه به شیوع بیماری کرونا با کمبود اقلام و مواد ضد عفونی و نبود و عدم دسترسی مردم به وسایل بهداشتی مواجه است و مردم خودشان باید با ماندن در خانه از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنند.

وضعیت حاد و قرمز ایوان که بعد از شهر ایلام بیشترین آمار مبتلایان به کرونا ویروس را به خود اختصاص داده، به طوری که از ۶ فوتی استان ۵ نفر آنها متعلق به این شهرستان ۵۰ هزار نفری هستند.

مراجعه تعداد قابل توجه مردم به بیمارستان و مراکز درمانی، هشدارهای ممتد ماشین‌های آژیردار در سطح شهر که مردم را به ماندن در منزل توصیه می‌کنند، مغازه‌های تعطیل شده و داروخانه های بدون ماسک و الکل مردم را نگران و وحشت زده کرده است.

علی برجی سرپرست بیمارستان امام رضا شهرستان ایوان در این باره به خبرنگار ایلنا، گفت: با توجه به آلودگی شدید این بیمارستان بالاخص بخش های اورژانس و درمانگاه تخصصی و احتمال ابتلا به ویروس کرونا در صورت تجمع در مراکز فوق، مردم از مراجعات غیر ضرور به بیمارستان اکیداً خودداری کنند.

وی افزود: ضمناً افرادی که علائم بیماری شبیه سرماخوردگی مانند تب، بیحالی، سردرد، سرفه خشک و گلودرد مقاوم به درمان دارند قبل از مراجعه به بیمارستان می‌توانند جهت ویزیت و درمان رایگان از ساعت 8 صبح تا 12 شب به مرکز بهداشتی، درمانی شماره سه واقع درخیابان امام (ره) جنب پارک شهر(شبکه بهداشت قدیم) مراجعه کنند.

درمان ماسک ویروس ایلام استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر