کد خبر: 886631 A

در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا تصویب شد؛

جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در گلستان عصر امروز به ریاست استاندار گلستان و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه مصوب شد با توجه به در پیش بودن تعطیلات عید نوروز و نیازمندی مردم برای دسترسی به داروهای مورد نیاز، از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ لغایت ۱۸ فروردین ۹۹، علاوه بر داروخانه‌های شبانه‌روزی، روزانه ۵۰ درصد داروخانه‌های عادی فعال باشند.

همچنین مقرر شد، تمامی مراکز دینی و مذهبی از جمله امامزادگان که در سال‌های گذشته مراسمات تحویل سال در آن‌ها برگزار می‌شد، در این ایام تعطیل شوند.

بر اساس مصوبه این ستاد، ورود هرگونه مهمان غیربومی و بومی به مهمانسراهای دولتی و مأمورسراها تا پایان فروردین سال ۹۹ اکیداً ممنوع شد.

دستگاه‌های اجرایی مرتبط ملزم شدند تمهیدات لازم را برای عدم حضور مردم در ایام تعطیل به‌ویژه ۱۳ فروردین در تمامی تفرجگاه‌ها، مناطق تفریحی و دیدنی فراهم آورند.

بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان، از ۲۹ اسفند ۹۸ تا ۱۸ فروردین سال آینده تمامی درمانگاه‌های بخش خصوصی دارای مجوز به‌صورت شبانه‌روزی نسبت به ارائه خدمات به بیماران اقدام کنند.

همچنین مقرر شد، سازمان نظام پزشکی استان با صدور بخشنامه‌ای خروج پزشکان از استان را بدون مجوز در فاصله زمانی تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ تا ۱۸ فروردین ۹۹ ممنوع اعلام کند. پزشکان خدمت‌رسان در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی از شمول این بند مستثنی هستند.

در این جلسه مصوب شد تا پایان فروردین‌ماه تمامی نانوایی‌های آزادپز و یارانه‌دار مکلف به استفاده از پوشش نایلونی تهیه شده از مواد مرغوب و غیر بازیافتی در تحویل نان به مشتریان شدند.

همچنین در این جلسه بر استفاده از ظرفیت بزرگ خیران، سازمان‌های مردم‌نهاد، شوراها و بسیج اقشار جهت تولید ماسک و توزیع بین مردم نیز اشاره شد.

دیگر مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در گلستان، لغو مرخصی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تا ۱۵ فروردین‌ ماه سال آینده بود.

 

استفاده از ظرفیت بسیج پوشش دستگاه های اجرایی ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر