سرخط خبرها:
کد خبر: 886054 A

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان هشدار داد:

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی شفیعی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان گفت: آزمایشگاه‌ مرجع تشخیص ویروس کرونا در کرمان یک آزمایشگاه کلینیکی نیست و به دلیل حجم بالای نمونه های ورودی به این آزمایشگاه، پرسنل دچار افرسودگی خواهند شد بنابراین روز گذشته کلینیک آزمایشی تشخیص کرونا در کرمان تعطیل بود (علت آمار صفر مبتلایان به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان) و فردا تجمیع آمار دو روز گذشته را ارائه خواهیم داد.

وی درباره تعداد موارد مشکوک به ویروس کرونا در استان کرمان نیز گفت: از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا در استان کرمان (اول اسفندماه) تا روز گذشته ۸۵۹ مورد بیمار حاد تنفسی به بیمارستان های سطح استان کرمان مراجعه کرده بودند که از این تعداد ۴۰۷ مورد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ بودند اما از روز گذشته تاکنون تعداد بیماران حاد تنفسی (در مجموع آمار) به ۹۰۹ نفر و مشکوکین مبتلا به ویروس کرونا به ۴۸۰ مورد رسیده است که نشان می دهد بیماری عفونت تنفسی در استان در حال مطرح شدن است که باید به بحث پیشگیری توجه ویژه داشته باشیم.

شفیعی درباره وضعیت بهبود یافتگان وفوت شدگان به ویروس کرونا در استان نیز گفت: تا به امروز ۲۶ مورد مبتلایان به ویروس کرونا با حال عمومی خوب از سطح بیمارستان های استان ترخیص شده اند که از این تعداد ترخیصی و بهبودیافته، ۴ نفر در نقاهتگاه همچنان به سر می برند ضمن آنکه تاکنون نیز ۶ مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در سطح استان داشته ایم که ۴ مورد مربوط به روزهای گذشته و ۲ مورد نیز مربوط به ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

سخگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره دقت تشخیص آزمایشگاه کرونا در کرمان نیز بیان کرد: تاکنون خطای آزمایشگاهی (آزمایش تشخیصی کرونا) کرمان صفر بوده لذا هر موقع تقاضای کیت داده ایم از سوی وزارت بهداشت به ما تحویل داده شده است که تاکنون ۳ سری کیت از سوی وزارتخانه دریافت کرده‌ایم و به زودی نیز سری چهارم کیت های تشخیصی به استان وارد خواهد شد.

نوذر نخعی مشاور ارشد دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: آمار در زمان اپیدمی معنی ندارد. اما ذائقه مردم به گونه ای است که به دنبال اعداد و ارقام هستند اما نباید مردم به دنبال آمار مثبت‌ کرونایی ها باشند ضمن آنکه باید یادآور شد که ۸۰ درصد از افراد مبتلا به ویروس کرونا، علامت‌دار نیستند یا دارای علائم سرماخوردگی ملایم‌تری هستند.

وی با تاکید برآنکه کرونا پشت درب خانه همه است، تصریح کرد: خواهش داریم که در پنجشنبه آخر سال و چهارشنبه سوری را امسال مردم در خانه بمانند و این سنت‌ها را امسال تغییر دهند.

نخعی درباره تغییر الگوی ویروس کرونا در ایران نیز بیان کرد: الگوی درگیری بیماری کووید ۱۹ در ایران نسبت به الگوی چین تبعیت نمی‌کند زیرا در داخل کشور جوان‌هایی را شاهد بودیم که درگیر این ویروس و فوت شده‌اند که هیچ بیماری زمینه‌ای نیز نداشته اند.

استان کرمان چین دانشگاه علوم پزشکی فوت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر