کد خبر: 885779 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به ایلنا خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: 275 نفر بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری هستند.

قدرت اخوان اکبری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: ۲۷۵ نفر بیمار مثبت و مشکوک مبتلا به ویروس کرونا تا ۲۳ اسفند در بخشهای کرونای مراکز درمانی استان بستری هستند که طبق نتایج آزمایشگاهی ۱۲۱ نفر از آنها مثبت قطعی هستند.

وی عنوان‌ کرد: تاکنون، متاسفانه ۱۵ نفر با این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

این مسئول اظهار داشت: تعداد مبتلایان بیشتر از آماری است که از طریق نتایج آزمایشگاهی مشخص می شود و احتمالا در روزها و هفته‌های آتی آمار مبتلایان افزایش یابد.

اخوان اکبری تاکید کرد: بهترین کار جهت ریشه کنی این بیماری قطع زنجیره انتقال از طریق "ماندن در منزل و خودکنترلی است" و مردم استان باید هشدارها را کاملا جدی بگیرند و از حضور در خیابانها، بازارها، فروشگاه ها، رفت و آمدهای غیر ضروری در معابر و منازل اقوام به شدت پرهیز کنند. 

وی ادامه داد: تعدادی از افراد که مبتلا به کرونا شدهاند در منازل خودشان در قرنطینهاند و در این خصوص لازم است افرادی که در قرنطینه خانگی هستند ایزوله شده، موارد بهداشتی درمانی را بر اساس پروتکل اعلامی به دقت مراعات کنند تا دیگر اعضای خانواده مبتلا به این بیماری نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: مردم عزیز استان در "سامانه سلامت خود اظهاری"به آدرسsalamat.gov.ir وارد شوند و با پاسخ به سوال‌های سامانه وضعیت جسمی خود را در خصوص کرونا به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اعلام کنند.

وی تعداد ترخیص شده ها از بیمارستان های استان را تاکنون ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: با راه اندازی آزمایشگاه کووید ۱۹که از چند روز قبل کار خودش را در اردبیل آغاز کرده نتایج آزمایشات زودتر اعلام می‌شود.

اخوان اکبری تلفات مصرف الکل در استان را ۴ نفر و تعداد مراجعین در این زمینه به مراکز درمانی را ۴۰ نفر عنوان داشت و گفت: بر خلاف القائات برخی افراد شیاد سودجو و منحرف که با طرح شایعات منفی مصرف خوراکی الکل را در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تاثیرگذار عنوان کردند و با این شایعه، باعث مرگ تعدادی در کشور شدند تمامی فرآورده‌های بر پایه الکل، مواد ضدعفونی کننده و نیز الکلهای صنعتی موجود در سطح جامعه غیر قابل شرب بوده و صرفاً جهت ضدعفونی کردن سطوح و دست به کار می‌رود و مصرف آنها برای سلامتی بسیار خطرناک است که در مواردی منجر به مرگ‌ و از دست دادن بینایی افراد مصرف کننده شده است.

استان اردبیل بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی مرگ اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر