کد خبر: 885632 A

شاقوزایی:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: عضویت صندوق بیمه اجتماعی در کمیته بهداشت و سلامت کشاورزان استان، تعامل و همکاری با دیگر اعضای کمیته می‌تواند در توانمندسازی کشاورزان و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار باشد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا امان الله شاقوزایی با اشاره به ضرورت توجه به سلامت کشاورزان به عنوان قشر مولد جامعه، افزود: در کنار توجه به سلامت جسمانی توجه به سلامت روحی و روانی هم مهم است چون تامین امنیت شغلی و رفع دغدغه و نگرانی کشاورزان در برخورد با مشکلات و حوادثی که سلامتی آنها را تهدید می‌کند و یا امرار معاش در زمان پیری از موضوعاتی است که با سلامت روحی و روانی آنان ارتباط دارد.

شاقوزایی با اشاره به حمایت‌های دولت از این اقشار در زمینه تامین امنیت شغلی و فراهم کردن آسایش و رفاه نسبی، گفت: برای  حمایت از کشاورزان، دو برابر حق بیمه افراد را دولت پرداخت می‌کند و کشاورزان و فعالان در حوزه کشاورزی چه در روستاها و چه در شهرهای کوچک و بزرگ می‌توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی از مزایای این بیمه برخوردار شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان ادامه داد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نتیجه فقر اقتصادی است و توانمندسازی خانواده ها و برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی نقش مهم و اثربخشی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی حضور صندوق بیمه اجتماعی در کارگروه‌ها و کمیته‌های مرتبط با جامعه هدف را در اطلاع رسانی و گسترش تعامل و همکاری اعضاء در جهت توسعه بیمه اجتماعی و خدمات رسانی به جامعه هدف مثبت ارزیابی کرد و گفت: وظیفه و رسالت همه خدمت رسانی به مردم است و تحقق این رسالت در گرو مشارکت جمعی و همکاری است.

عبدالرزاق پاکزاد مدیر گروه سلامت محیط  و کار مرکز بهداشت استان هم با اشاره به ظرفیتهای خوب صندوق بیمه اجتماعی، گفت: عدم اطلاع کشاورزان ، یکی از دلایل عدم بهره مندی آنان از مزایای بیمه اجتماعی شده و شایسته است دستگاهها، سازمانها و نهادهای مرتبط با کشاورزان و روستاییان برای معرفی این خدمات مشارکت بیشتری داشته باشند.

پاکزاد افزود: در بسیاری موارد خدمات رسانی مطلوب میتواند به جامعه هدف بهتر از هر اقدام دیگری موجب رضایت و استقبال بیشتر آنان خواهد شد و باید به این باور دست پیدا کنیم که انجام وظیفه صادقانه و خدمت گذاری شایسته میتواند برگزاری کمیته ها و نشست‌ها را اثر بخش کند. 

  در پایان مقرر شد موضوع حمایت‌های بیمه اجتماعی در بسته پیشنهادی و عملیاتی این کمیته پررنگ تر مطرح و اجرایی شود.

 

آسیب های اجتماعی جامعه سلامت سیستان و بلوچستان کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر