کد خبر: 884880 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به ایلنا خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اینکه 92 بیمار مبتلا به کرونا در استان وجود دارد، گفت: تاکنون 11 بیمار براثر این ویروس جان باختند.

قدرت اخوان اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن تایید این خبر اظهار داشت: هم اینک ۲۲۰ نفر بیمار مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری هستند که آزمایش ۹۲ نفر از آنها مثبت قطعی است و از مجموع این بستری ها ۱۲۰ نفر در اردبیل در تحت معالجه و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت های پزشکی هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند، پیش بینی کرد: تا اواسط فروردین سیر صعودی این بیماری و آمار مبتلایان به کرونا روند افزایشی داشته باشد .

اخوان اکبری تاکید کرد: بهترین کار جهت مبارزه و پیشگیری از این بیماری، در منزل ماندن و خودکنترلی است و مردم استان باید این هشدار را جدی بگیرند و جان خود را با گردش در خیابان‌ها، بازارها و فروشگاه ها به مخاطره نیندازند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همچنین افزود: بخاطر ریشه‌کنی این بیماری حتما می بایست تردد در اماکن عمومی به حداقل رسیده، از مسافرت های داخل شهری و برون شهری خودداری شود تا انتشار ویروس و سیر این بیماری نزولی شود.

وی ادامه داد: با همکاری مردم شریف استان با عمل به توصیه های بهداشتی می توانیم این بحران را قبل از موعد مهار کنیم و آرامش را به جامعه برگردانیم.

استان اردبیل دانشگاه علوم پزشکی فوت ویروس اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر