کد خبر: 884871 A

مدیرکل راهداری استان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا، میزان تردد در راه‌های استان قزوین ۲۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار  ایلنا از قزوین، جواد حق لطفی اظهار کرد: طی این مدت ۱۰ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۷۹۶ تردد در سطح راه‌های ارتباطی استان ثبت شده در حالی که این میزان تردد در مدت مشابه سال گذشته ۱۴ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۹۴ تردد بوده است.

مدیرکل راهداری استان اضافه کرد: این کاهش در حالی است که قزوین با قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب مسیر ارتباطی بیش از ۱۲ استان کشور بوده، به ویژه آنکه اسفند از پر ترافیک‌ترین ماه‌های سال این استان است.

حق لطفی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدامات مختلفی نیز در پایانه‌های استان از جمله ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها، سمپاشی پایانه‌ها و غربالگری مسافران ورودی به طور مستمر در حال انجام است.

به گفته وی، در همین راستا، پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی که از ۱۲ اسفندماه آغاز شده بود نیز منتفی شده است.

این مسئول از شهروندان استان خواست تا با توجه به وضعیت حساس کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا، این بیماری را جدی گرفته و از انجام سفرهای غیرضروری در هفته‌های آینده و ایام نوروز نیز پرهیز کنند.

استان قزوین استان کشور جاده راهداری و حمل و نقل جاده ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر