کد خبر: 884721 A

نجاتگر هلال احمر گناباد از فوت یک کارگر معدن به دلیل عدم ایمنی در محیط کار خبر داد.

محمد جمهوری در گفتگو با خبرنگار ایلنا در گناباد گفت: پس از تماس تلفنی توسط مرکز اورژانس با پایگاه هلال احمر نجم آباد در خصوص سقوط از ارتفاع  یک نفر در حدود 7 کیلومتری روستای کبوترکوه گناباد نیروهای امدادی در محل سانحه حضور یافتند.

وی گفت: شخص مورد نظر از کارگران معدن خاک نسوز گناباد است که در حین کار در کوه از ارتفاع ۳۰ متری به پایین پرت شده و متاسفانه به علت ترومای سر و خونریزی شدید و عدم دسترسی به موقع به علت صعب‌العبور بودن محل حادثه فوت کرد. متوفی ۳۷ ساله و اهل روستای کبوترکوه  است.

وی تصریح کرد: نبود ایمنی لازم و نداشتن طناب حمایت جهت رفع خطر از عوامل عمده حادثه و مرگ کارگر مورد نظر بوده، به طوری که حتی کلاه ایمنی او در هنگام پرت شدن از کوه و ارتفاع زیاد و برخورد با سنگ دونیم شده است.

نجاتگر هلال احمر گفت: طبق گفته‌ کارفرما متاسفانه با وجود توصیه‌های مکرر، خود کارگران از طناب حمایت و ایمنی جهت محافظت استفاده نمی‌کنند و این در حالی است که رعایت نکات ایمنی کارگران باید از طرف کارفرما اجباری باشد.

وی تصریح کرد: پس از حضور نیروهای امدادی و انتقال جسد کارگر به پایین کوه و حضور دادستان و نیروی انتظامی، جسد به پزشکی قانونی جهت برسی و پیگیر‌ی‌های لازم انتقال یافت.

خاک فوت معدن هلال احمر سانحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر