کد خبر: 884617 A

فرماندار سقز خبرداد:

فرماندار سقز از قرنطینه شدن روستاهای این شهرستان خبرداد و گفت: ادارات این شهرستان نیز در پی شیوع بیماری کرونا تعطیل شدند.

به گزارش ایلنا، کامیل کریمیان در پیامی ویدیویی تأیید کرد سقز کانون بحران انتشار ویروس کرونا است و به همین دلیل از مردم خواست به خواسته ها و تدابیر دولت برای کنترل ویروس کرونا توجه کنند. 

کریمیان از مردم به خاطر محدودیت های ایجاد شده «پوزش» خواست و گفت شرمنده مردم است، ولی در عین حال تصریح کرد برای حفظ جان شهروندان از شر شیوع ویروس کرونا ناچار به تصمیمات محدودکننده شده است. 

وی گفت: سلامت مردم شوخی بردار نیست و تاکنون برای کنترل ویروس کرونا از مردم خواهش می شد اما، از این بعد، برای سلامت و رعایت حال مردم شهرستان با کسانی که اصول بهداشتی پیش بینی شده را رعایت نکنند، قانونی برخورد می شود. با این وصف، او در این پیام، از روحانیون سقزی به خاطر توجیه مردم برای ماندن در خانه و دوری از هرگونه تجمع و حضور در فضای عمومی سپاسگزاری کرد.

فرماندار سقز بیان کرد: گرچه دستگاه های دولت تعطیل شده اند اما فرمانداری، شهرداری و دستگاه های خدمات رسان از جمله برق، گاز، آبفا و آبفار و مخابرات به صورت شیفتی و محدود از ساعت ۸ تا ۱۳ حضور دارند.

وی اظهار امیدواری کرد که با رعایت اصول بهداشتی مقابله با کرونا، شیوع کرونا کنترل و دیگر شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.

آمارهای رسمی دانشگاه علوم پزشکی حاکیست که تا شامگاه سه شنبه تست ابتلای  78 بیمار در کردستان مثبت اعلام شده است. سقز با 31 بیمار کرونای قطعی در صدر شهرستانهای کردستان قرار دارد.تاکنون نیز 6 بیمار به علت ابتلای به ویروس کرونا در سقز فوت شدهاند. هم اکنون 61 بیمار به دلیل داشتن نشانههای ویروس کرونا در بیمارستان امام خمینی سقز بستری هستند شماری که کمی بیش از نصف افراد بستری شده در کردستان است.

فرماندار سقز بخشداران و دهیاران این شهرستان را مکلف کرده همه روستاها سقز را ایزوله و قرنطینه کنند. این اقدام با هدف کنترل ویروس شیوع پیدا کرده در سقز انجام شده است.

 او که نتایج نشست خود با بخشداران و همکارانش برای کنترل ویروس کرونا در این شهرستان را گزارش می داد گفت که دهیاران را موظف کرده  برنامه ریزی کنند و معابر عمومی روستاها را ضدعفونی کنند.

به گفته وی، هر گونه تجمع عمومی تا پایان بحران شیوع ویروس ممنوع است و دهیاران و بخشداران باید از برگزاری هر آیین و تجمع مردمی جلوگیری کنند.

وی گفت که با هرکسی که مقررات کنترلی را رعایت نکنند برخورد قانونی می شود.

کریمیان در عین حال تأیید که تاکنون موردی از شیوع ویروس کرونا در روستاهای این شهرستان دیده نشده است.

وی اظهار امیدواری کرد با انجام دقیق برنامه های پیش بینی شده از ادامه شیوع بیماری در این شهرستان جلوگیری شود.

امام خمینی دانشگاه علوم پزشکی سلامت ویروس برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر