کد خبر: 884222 A

اخوان اکبری به ایلنا خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از فوت 10 بیمار بر اثر کرونا در این استان خبرداد.

قدرت اخوان اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن تایید این خبر، گفت: 207 بیمار مشکوک به کرونا نیز در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که 12 نفر از آنها در بخش‌های ویژه تحت نظارت قرار دارند.

اخوان اکبری با بیان اینکه  110 نفر از این بیماران مربوط به اردبیل بوده و مابقی نیز در دیگر شهرستان‌های استان بستری هستند، افزود: با افزایش 19 نفر تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان به 91 نفر رسید.

وی ادامه داد: با تداوم روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان از شهروندان از خانه خارج نشوند و از هر گونه تردد شهری و بین شهری خودداری کنند.

اخوان اکبری عنوان کرد: تعداد جانباختگان مصرف الکل صنعتی در استان اردبیل به سه نفر افزایش یافت. عده‌ای سودجو در باره تاثیر مصرف الکل در مقابله با ویروس کرونا تبلیغات دروغ به راه انداخته‌اند که مصرف خوراکی هر‌گونه الکل طبی و صنعتی برای سلامتی انسان بسیار خطرناک و مرگ آور است.

وی ضمن هشدار به مصرف کنندگان این قبیل مواد افزود: مصرف و آشامیدن هر‌گونه مشروبات الکلی، چه طبی چه صنعتی و سایر فرآورده‌های مشابه به هیچ عنوان در کنترل، پیشگیری و کاهش بیماری کرونا موثر نیست.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان فوت مرگ اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر