کد خبر: 884164 A

خسروی خبر داد:

فرماندار سلسله گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهرستان، نیازمند امکانات بهداشتی و پزشکی بیشتر برای مقابله با این بیماری هستیم.

به گزارش ایلنا، شریف خسروی امروز در دیدار با معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، با اشاره به افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان سلسله اظهار کرد: به لحاظ میزان آلودگی، در صدر شهرستان‌های لرستان قرار داریم و انتظار می‌رود دانشگاه برای مقابله توجه ویژه‌ای نسبت به شهرستان داشته باشد.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان به عنوان قرارگاه مقابله با کرونا نسبت به تهیه امکانات بهداشتی مورد نیاز شهرستان به خصوص برای کسانی که خدمات عمومی به مردم ارائه می‌دهند اقدام کند.

خسروی با بیان اینکه تامین سلامت مردم وظیفه دانشگاه علوم پزشکی استان است، افزود: امداد رسانی این دانشگاه در حال حاضر متناسب با شرایط بحران نیست و این درحالیست که باید آرامش شهروندان مورد توجه قرار گیرد و آنان را نسبت به موقعیت حساس و خطرهای پیش روی جامعه آگاه کرد.

فرماندار سلسله با اشاره به اینکه آمار واقعی بیماران و تعداد فوت شدگان منطقی به نظر نمی‌رسد، تصریح کرد: مردم زمانی می‌توانند بیماری را جدی بگیرند و رعایت نکات بهداشتی را پیگیرانه‌تر انجام دهند که از درصد ابتلای افراد باخبر باشند.

وی ادامه داد: باید شبکه بهداشت و درمان برای قطع زنجیره انتقال و کنترل ویروس در شهرستان، خانواده‌های دارای افراد مبتلا را کنترل کند.  

خسروی با اشاره به کمبود امکانات پزشکی در شهرستان برای مقابله با کرونا عنوان کرد: غربالگری زمانی نتیجه خواهد داد که ما در شهرستان دارای پزشک متخصص عفونی برای تشخیص صحیح باشیم؛ متاسفانه در شهرستان پزشک عفونی نداریم و امکانات بیمارستان محدود است.

وی افزود: با توجه به اینکه احتمال می‌رود در روزهای آینده تعداد بیماران مبتلا افزایش یابد، باید دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تجهیز یکی از سالن‌های ورزشی شهرستان سلسله به عنوان بیمارستان صحرایی اقدام کند چرا که در صورت وجود امکانات نیاز به اعزام بیماران به لرستان نیست و این امر می‌تواند بخشی از بار فشار به مرکز استان را نیز کاهش دهد.

تجهیزات پزشکی جامعه خانواده دانشگاه علوم پزشکی استان ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر