کد خبر: 884090 A

در اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اردبیل نسبت به وضعیت این استان از نظر ابتلا به کرونا هشدار داد.

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه‌ای که ظهر امروز ۲۰ اسفند از سوی این ستاد صادر شد، آمده است: به صراحت اعلام می‌کند وضعیت کنونی شیوع این بیماری بسیار پرخطر است، لذا ضمن قدردانی از همه تلاش‌های موثر کادرهای درمانی، بهداشتی و عوامل فعال در امر مبارزه با بیماری کروناویروس عموم شهروندان باید توصیه‌های این ستاد را جدی بگیرند.

این اطلاعیه می‌افزاید: در ادامه درخواست مصرانه از مردم اردبیل اکنون که در وضعیت هشدار به سر می‌بریم، لازم است اهالی شریف شهرستان جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند و بر پایۀ توصیه پزشکان و متخصصان دانشگاه علوم پزشکی امن‌ترین مکان برای خانواده‌ها داخل منازل است. 

در این اطلاعیه ضمن تاکید بر اینکه مایحتاج اساسی خانواده فقط توسط یک نفر و به صورت هفتگی تهیه شود، تاکید شده است: به مردم شریف اطمینان داده می‌شود که همه اقلام ضروری، کالاهای اساسی و مواد سوختی در انبارها موجود است و مردم در این خصوص هیچ گونه نگرانی نداشته باشند و بی تردید همه مسئولان، خود را خدمتگزار مردم و مسئول در برابر تأمین نیازهای ضروری هموطنان می‌دانند. 

این اطلاعیه می‌افزاید: مردم به هیچ عنوان به شایعات بی‌اساس توجه نکرده و اخبار صحیح از طریق مراجع رسمی دنبال شود.

همچنین در ادامه این اطلاعیه آمده است: بازار و اصناف اردبیل در مواجهه با رویدادهای خاص در منطقه همواره نقشی بسیار ممتاز و همراه با مسئولیت‌پذیری ایفا کرده‌اند. شک نیست که در این برهه حساس نیز دغدغه اصلی همه این عزیزان حفظ سلامتی قاطبه مردم شریف است. لذا ضمن دعوت و درخواست از بازاریان، کسبه و اصناف برای تعطیل کردن واحدهای صنفی بغیر از مراکز عرضه کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی، امید است باردیگر شاهد احساس مسئولیت این عزیزان در کنترل شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت خانواده‌ها باشیم.

خانواده دانشگاه علوم پزشکی کالاهای اساسی ویروس اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر