کد خبر: 883829 A

استاندار خراسان جنوبی خبرداد:

استاندار خراسان جنوبی گفت: اقدامات کنترلی و پایش ویروس کرونا در ورودی و خروجی خراسان جنوبی از امروز تشدید می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد صادق معتمدیان در این باره گفت: در این طرح تمام تشدید اقدامات کنترلی در ورودی و خروجی ظرفیت های ستاد تسهیلات نوروزی در سالهای گذشته، در 9گلوگاه اصلی ورود و خروج استان در 5 شهرستان مستقر می شوند تا عبور و مرور افراد به استان کنترل و موارد مشکوک به ابتلاء به ویروس کرونا شناسایی شوند.

معتمدیان با بیان اینکه در هیچ نقطه‌ای از کشور قرنطینه انجام نشده و ما نیز تابع تصمیمات ملی هستیم افزود:نباید به موضوع کرونا تک بُعدی نگاه کرد، چرا که وجوه مختلفی از جمله مسائل امنیتی، اجتماعی و همچنین کسب و کار مردم باید در نظر گرفته شود و در هیچ نقطه کشور به صورت مطلق، عدم تردد اِعمال نشده است.

وی با اشاره به تلاش برای تامین امکانات و تجهیزات پزشکی در بیمارستانهای استان از پیگیری برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در گفت وگو با وزیر بهداشت خبر داد و افزود: 100هزار ماسک در روزهای آینده وارد استان می شود و 12هزار بسته بهداشتی نیز برای بیماران خاص و صعب العلاج، جانبازان و مددجویان کمیته امام خمینی(ره) و بهزیستی توزیع خواهد شد.

استاندار در ادامه از راه اندازی فروشگاه های اینترنتی در راستای کاهش ترددهای غیرضروری به زودی خبر داد و گفت: این فروشگاههای اینترنتی حداقل ۳هزار قلم از نیازهای اولیه مردم را تامین خواهند کرد.

معتمدیان با تاکید بر همدلی همه مردم و مسئولان گفت: تمام اقدامات پیشگیرانه بدون مشارکت و همراهی مردم بی نتیجه خواهد بود.

تجهیزات پزشکی جانبازان خراسان جنوبی ویروس ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر