کد خبر: 883568 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل :

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اینکه ۷۲ نفر بیمار مبتلای قطعی به کرونا در این استان داریم، گفت: تاکنون 10 بیمار جان باخته اند.

قدرت اخوان اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، آمار مبتلایان قطعی به کرونا در استان را ۷۲ نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه به‌رغم تاکیدات زیادی که ازسوی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و رسانه‌ها جهت همکاری اقشار مختلف مردم در پیشگیری از کرونا و ماندن در منزل به جهت امان ماندن از ویروس کرونا و مبارزه با آن صورت می‌گیرد به لحاظ عدم همکاری تعدادی از مردم آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل هر روز در حال افزایش است و چنانچه مردم شریف استان به هشدار های دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه توجه نکنند در روزهای آتی وضعیت بدتر و بحرانی در استان به وقوع خواهد پیوست که پس از آن شاهد از دست دادن تعداد بیشتری  از عزیزان در سطح استان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: هم اکنون در سطح استان ۱۹۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا بستری هستند که از این تعداد ۱۱۱ نفر در اردبیل و ۷۹ درسایر شهرستان‌ها تحت مراقبت بوده و در مجموع ۱۲ نفر به علت وخامت حال در بخش‌های مراقبت های ویژه تحت نظر هستند.

وی بیان داشت: تا به حال ۱۰نفر به علت ابتلای قطعی به ویروس کرونا و بیماری های زمینه ای جان خود را از دست داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: متاسفانه عده ای سودجو و فرصت طلب با شایعه پراکنی اینکه مصرف مواد الکلی بیماری کرونا را از بین می‌برد تعدادی را فریب داده اند که متاسفانه تعدادی تا به حال بر اثر مصرف این مواد ، جان خود را در استان اردبیل از دست داده اند.

وی عنوان داشت: از لحاظ علمی مصرف مشروبات و مواد الکلی و بویژه مصنوعات دست ساز و صنعتی هیچ گونه تاثیری در از بین بردن بیماری کرونا ندارد بلکه باعث مرگ ،از بین رفتن بینایی ،سطح هوشیاری واز بین رفتن کلیه های مصرف کنندگان می‌شود.

اخوان اکبری همچنین از مسافرینی که به هر عنوان در ایام عید به اردبیل مسافرت می کنند تقاضا کرد ازمسافرت خود به استان صرف نظر کرده و دانشگاه علوم پزشکی را در این زمینه یاری کنند.

استان اردبیل دانشگاه علوم پزشکی ویروس اردبیل مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر