کد خبر: 882756 A

ایرج کاکایی‌ تاکید کرد:

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از توقیف عرضه لاشه‌های غیربهداشتی دام در حوالی میدان رسالت کرمانشاه خبر داد و گفت: متخلفان به ماموران اکیپ مشترک مبارزه با کشتار غیر مجاز دام حمله‌ور شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، ایرج کاکایی‌ اظهار داشت: امروز حدود ساعت 11 در پی دریافت گزارشی مبنی بر فروش و عرضه گوشت های غیربهداشتی از سوی دستفروشان در شهرک الهیه، اکیپ مشترک برای مقابله با آنان به محل مورد نظر اعزام شدند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه افزود: اکیپ فوق شامل تیم های مشترک اداره دامپزشکی، اجراییات، نیروی انتظامی و اصناف در راستای مبارزه با کشتار غیرمجاز دام و در پی گزارش مردمی به میدان رسالت (الهیه کرمانشاه) اعزام شدند، که متاسفانه از سوی حنجار شکنان عرضه گوشت غیرمجاز مورد حمله قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: به همراه کارشناس دامپزشکی دو نفر از نیروی انتظامی (سرباز و درجه دار)، یک نفر بازرسی و پلمب اداره اصناف، اکیپ ضربتی اداره اجراییات در این ماموریت حضور داشتند که در ابتدا و هنگام ورود آنان، دستفروشان به همراه گوشت های غیربهداشتی، امعاء و احشاء، ادوات قصابی، کله پاچه، دل و جگر از محل متواری شدند.

این مسؤول ادامه داد: با پیگیری ماموران اکیپ مشترک دامپزشکی و اجراییات در عملیات تعقیب و گریز متخلفان عرضه فراورده های خام دامی، توانستند آنان را متوقف و لاشه‌های گوسفندی، ساطور، چاقو، چنگک قصابی، ترازوی دیجیتال و تمام ادوات را ضبط کنند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: در زمان جمع آوری ادوات متخلفان و دستفروشان غیرمجاز، به خودروی دامپزشکی با سلاح سرد حمله شد و هر چهار چرخ را پاره و به آن صدمات زیادی را وارد کردند.

این مسؤول یادآور شد: همچنین هنگام حرکت اکیپ به سمت اداره اجراییات برای معدوم سازی لاشه‌های ضبط شده، متخلفان در محل کمربندی غربی کرمانشاه مقابل خودوری اجرائیات پیچیدند و با سلاح سرد به کارشناس دامپزشکی و مسؤول تیم مشترک (سیدخشایار رضوی) و پرسنل اجراییات حمله ور شدند، که خوشبختانه با وجود درگیری موفق به پس گرفتن لاشه‌ها نشدند و توانستیم آن را معدوم سازی کنیم.

کاکایی تاکید کرد: لاشه ها و‌ گوشت های غیربهداشتی دستفروشان پس از انتقال به اداره اجراییات با حضور کارشناسان اکیپ مشترک شامل دامپزشکی، اصناف، نیروی های فرماندهی انتظامی و اجراییات شهرداری معدوم سازی شد، که از همکاری، تلاش و خدمات این سربازان خدوم نظام و حافظان سلامت جامعه در شهرستان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه به اجرای گشت های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه ها و... در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس 1512 و پل ارتباطی سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

گوشت دام غیر بهداشتی دامپزشکی کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر