کد خبر: 881936 A

با توجه به ابتلای ۳ بوشهری به کرونا معاون استاندار تاکید کرد ؛

معاون عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به فراگیری بیماری کرونا در سراسر کشور از مردم خواست از سفرهای غیر ضروری به استان بوشهر جدا خودداری کنند.

به گزارش ایلنا ،مهرداد ستوده با بیان اینکه تمام عزم خود را جزم کرده تا توصیه های بهداشتی که از وزارت بهداشت اعلام شده، انجام شود، گفت: شهروندان نیز باید طبق تاکید مسئولان، توصیه های بهداشتی را رعایت کرده و حتما در صورت امکان در منازل خود بمانند.

وی از مثبت شدن تست 3 شهروند بوشهری به بیماری کرونا خبر داد و گفت: از مردم عزیز درخواست می شود تا با مسافرت های غیرضروری، باعث گسترش این بیماری نشوند.

ستوده تصریح کرد: با توجه به سرایت بالای این بیماری، در صورت عدم رعایت بهداشت و مسافرت های غیر ضروری، موجب ایجاد بحران در استان خواهد شد. باید به این نکته توجه کرد که ممکن است امکانات و ظرفیت بیمارستان های بوشهر، پاسخگوی این حجم از مبتلایان نباشد.

معاون عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به تصمیمات مسئولان استانی درباره مقابله و مهار بیماری کرونا، اظهار کرد: همچنین بخش نامه ای با مضمون رعایت موارد بهداشتی برای شهرداری ها و دهیاری های استان فرستاده شده و از آنها خواسته شده است تا موارد بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

وی همچنین با بیان اینکه با افزایش مسافرت ها در ایام نوروز ضریب ابتلا به این بیماری افزایش خواهد یافت، گفت: استان بوشهر هر ساله پذیرای مسافران بسیاری از سراسر کشور بوده است و در این بین برنامه های بسیاری نیز اجرا می شد. متاسفانه امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی خدمات گردشگری ارائه نخواهد شد و اماکن مهمانپذیرها و بوم گردی ها نیز تعطیل خواهند بود.

وی همچنین تصریح کرد به اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری دستور داده شده است‌ با همکاری اماکن با گردانندگان منازل مبله در استان که به هشدارهای بهداشتی توجهی ندارند بشدت برخورد قانونی کنند .

معاون عمرانی استانداری بوشهر در پایان از تمام مردم کشور خواست تا علاوه بر جدی گرفتن خطر این بیماری ضمن حفظ آرامش خود و   رعایت نکات بهداشتی، منازل خود را به عنوان جای امن دانسته و تنها برای موارد ضروری از خانه های خود خارج شوند. بدون تردید اگرهمه  ما مسئولانه با این بیماری برخورد کنیم و خود و خانواده خود را ملزم به رعایت بهداشت فردی کنیم  با کمترین خسارت از این دوران عبور خواهیم کرد .

 

کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر