کد خبر: 881843 A

مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان؛

استاندار مرکزی در بیستمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان از تعطیلی ادارات استان مرکزی در روز شنبه 17 اسفند خبر داد و گفت: مدارس و دانشگاه ها هم با تصمیم وزارت بهداشت تا پایان سال تعطیل است.

به گزارش ایلنا، سید علی آقازاده در بیستمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی در دلیجان از تعطیلی ادارات استان مرکزی در روز شنبه 17 اسفند خبر داد و افزود: دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی به جز دستگاه‌های خدماتی و امدادی در روز شنبه مورخ ۱۷ اسفند تعطیل است.

آقازاده افزود: مطابق اعلام وزیر بهداشت مدارس و دانشگاه ها هم تا پایان سال تعطیل است و ساعت کار ادارات، ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی به جز بانک‌ها برای هفته آینده تا پایان روز پنج شنبه مورخ ۲۲ اسفند از ساعت ۸ الی ۱۲ اعلام شود‌.

وی گفت: به منظور رعایت تدابیر لازم پیشگیرانه و خودمراقبتی بهداشتی با هدف جلوگیری از بروز و شیوع بیماری کرونا در تمامی رستوران‌ها و مهمانپذیرهای بین راهی مقرر  شد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به آموزش و نظارت بر رعایت اصول ضدعفونی اماکن مذکور و رعایت بهداشت فردی و محیطی اقدام کنند.

همچنین برای تمامی صنایع‌بزرگ و کوچک مستقر در داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی استان مقرر شد اداره کل کار تعاون و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن آموزش تمامی مدیران و کارگران موضوع ضدعفونی، تمامی سرویسهای بهداشتی و سلف غذاخوری و رعایت موازین بهداشتی در اماکن مذکور نظارت لازم داشته باشند.

استاندار افزود: در تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان مقرر شد استفاده از استامپ و  انگشت نگاری  ممنوع شود و در صورت ضرورت از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند و تمامی صنوف اعم از کسبه و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی مقرر شد از اتاق اصناف و اتحادیه‌های مجامع امور صنفی استان نسبت به ادامه آموزش و نظارت بر رعایت موازین بهداشتی اقدام کنند.

استان مرکزی راهداری و حمل و نقل جاده رفاه اجتماعی مواد غذایی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر