کد خبر: 881026 A

اکبری به ایلنا خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بر اساس نتایج آزمایش‌های انجام شده، آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل دو نفر افزایش یافته و به 12 نفر رسیده است.

به گزارش، قدرت اخوان اکبری که در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در این باره اظهار داشت: آزمایش‌های تمام افراد مشکوک برای تست دقیق به تهران ارسال شده است. هم‌اکنون 86 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند. در همین حال 25 بیمار مبتلا و یا مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند و متاسفانه 2 نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: هم اکنون 10 نفر از بیماران مسن مبتلا به کرونا به دلیل داشتن دیگر بیماری‌ها در بخش‌های مراقبت ویژه تحت نظر قرار دارند اما بیشتر افراد مبتلا و مشکوک به کرونا از وضعیت بالینی مناسبی برخوردارند.

اخوان اکبری با پیش‌بینی اینکه در روزهای آتی تعداد مبتلایان به کرونا در استان افزایش خواهد یافت، تاکید کرد: شهروندان استان می بایست هشدارها درباره رعایت بهداشت فردی و عمومی، لزوم ماندن در خانه و پرهیز از سفر، شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون، استفاده از دستکش، حضور نیافتن در اجتماعات و رعایت یک متری فاصله از افراد مشکوک و خودداری از خریدهای نوروزی و استفاده نکردن از اسکناس در خریدها را جدی بگیرند.

استان اردبیل بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان ویروس اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر