کد خبر: 880094 A

مدیر کل بهزیستی استان اعلام کرد:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: طرح جمع آوری معتادان متجاهر و کارتن خواب به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی با بیان اینکه طرح جمع آوری معتادان متجاهر و کارتن خواب  قرار بود اسفند ماه اجرا شود، گفت: همزمان با شیوع بیماری کرونا در استان قزوین طی جلسات با دستگاه های مرتبط از جمله نیروی انتظامی ، دادگستری ، استانداری ، مقرر شد این طرح تا اطلاع ثانوی متوقف شود.

مدیر کل بهزیستی استان افزود: هم اکنون ۱۸ کمپ نگهداری معتادان در استان فعال است که از این تعداد چهار مرکز به ماده ۱۶ معتادان متجاهر اختصاص یافته که به دلیل تجمع افراد و امکان ابتلا به ویروس کرونا هیچ معتادی در این مراکز نگهداری نمی شود و درکمپ های نگهداری معتادان نیز افراد بهبود یافته ترخیص و افرادی که طول درمان آنها باقی مانده با هماهنگی خانواده ها ترخیص می شوند.

وارثی ادامه داد: کمپ های نگهداری معتادان ماده ۱۵ که مراکز اقامتی و سرپناه شبانه روزی محسوب می شوند در صورت پذیرش ، فرد را ۱۴ روز قرطینه کرده و بعد از تایید سلامت وارد بخش خواهند شد.

وی عنوان کرد:  پیش از این مراکز مراقبتی و شلترهای تحت پوشش این سازمان پذیرش بدون محدودیت معتادان را در طول سال برعهده داشتند و در شرایط فعلی با توجه به شیوع بیماری کرونا و انتقال آن در محیط های که احتمال حضور  افراد ناقل وجود دارد، پذیرشی نخواهیم داشت.

این مسئول یادآور شد: امسال یکهزار و ۸۲۶ معتاد متجاهر و کارتن خواب با همکاری نیروی انتظامی ، دادگستری و دستگاههای مرتبط در سطح استان جمع آوری و ساماندهی شدند.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اقدامات پیشگیری از ابتلا ویرورس کرونا توسط بهزیستی قزوین تصریح کرد: گند زدایی و ضدعفونی مراکز شبانه روزی، شیرخوارگاه ،مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست ، مراکز نگهداری معلولین و مراکز اقامتی افراد دارای سو مصرف مواد به صورت روزانه انجام می شود.

وارثی تاکید کرد: مسئولان این مراکز به محض برخورد با مورد مشکوک به بیماری ، مراتب را به مراکز بهداشتی اطلاع می دهند.

 

 

 

استان قزوین بهزیستی خانواده کارتن خواب معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر