سرخط خبرها:
کد خبر: 879536 A

استاندار گلستان در گفت‌وگو با ایلنا:

استاندار گلستان درباره آخرین وضعیت این استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در استان تمام امکان عمومی اعم از پارک‌ها،‌ ترمینال‌های مسافری، خیابان‌ها، محیط بیمارستا‌ن‌ها توسط خودروهای شهرداری و با تجهیزات نیروهای نظامی گند زدایی می شوند.

هادی حق شناس در گفت‌وگو با ایلنا اظهار داشت: در گنبد و آزادشهر، عملیات گندزدایی توسط پهپادهای متعلق به بخش خصوصی انجام شد و این عملیات در روستاها نیز با استفاده از تجهیزات کشاورزی برای گند زدایی، صورت گرفت.

وی با بیان اینکه هر چند تعداد تخت‌های بیمارستانی در این استان از میانگین کشور کمتر است اما با تدبیر دانشگاه علوم پزشکی کمبود تخت برای مراقبت از مبتلایان به ویروس کرونا  مدیریت می‌گردد ، گفت: سه هزار تخت در بیمارستان‌های استان گلستان موجود است و از تمام تجهیزات موجود برای مقابله با این ویروس و مراقبت از مبتلایان استفاده می کنیم.

وی درباره آمار مبتلایان به این ویروس در استان گلستان تصریح کرد: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، از از ۱۳۵ نمونه مشکوک به کرونا که به تهران ارسال کردیم ۲۶ نمونه بررسی شد که ۱۲ مورد مثبت بوده و از این ۱۲ نفر ۵ نفر فوت کرده‌اند.

حق شناس با اشاره به فعالیت کارخانه تولید مواد ضدعفونی در استان گلستان گفت: این کارخانه جزو 5 کارخانه تولید مواد ضدعفونی در کشور از لحاظ ظرفیت است که میزان تولید این کارخانه افزایش یافته و به اندازه ظرفیت 4 کارخانه کشور تولید دارد و تمام تولیدات این مجموعه در بازار عرضه و توزیع می شود.

دانشگاه علوم پزشکی استان ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر