کد خبر: 879526 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها از دادستان بوشهر خواست با توجه به شیوع بیماری کرونا نسبت به کنترل تردد مسافران از دیگر مناطق کشور به این استان دستورات لازم را صادر کند.

علی اکبر فاطمی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در این باره اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مبتلا شدن عده ای از هموطنان‌ به این ویروس از دادستان استان بوشهر تقاضا داریم در بحث پیشگیری از این بیماری، تردد مسافران را در ورودی های اصلی راه های استان بوشهر از طریق عوامل درمانی مورد بررسی قرار دهند.

سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز با اشاره به‌ ضرورت انتخاب یک مرکز مجهز برای پذیرش بیماران احتمالی کرونا در استان بوشهر گفت: در کمیته استانی مبارزه با کرونا مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به‌ عنوان بیمارستان ریفرال استان برای پذیرش بیماران تب‌دار با مشکل حاد تنفسی انتخاب شد.

وی با تقدیر از همکاری و آمادگی بیمارستان‌های سلمان فارسی و قائم (عج) در انتقال بیماران به این مراکز افزود: روند انتقال بیماران بخش‌های مختلف مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به بیمارستان‌های دیگر شهر بوشهر آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تمامی بیمارستان‌های استان بوشهر برای پذیرش بیماران حاد تنفسی از آمادگی لازم برخوردار هستند و این بیماران در صورت صلاحدید و تشخیص به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس ارجاع داده می‌شوند.

کشمیری با درخواست از شهروندان برای حفظ آرامش عمومی و رعایت بهداشت فردی برای غلبه بر کرونا افزود: بیماران بزرگ‌سال اورژانس به بیمارستان تأمین اجتماعی ارجاع و در این مرکز پذیرش خواهند شد.

این مسئول تصریح کرد: با انجام این جابجایی، بیماران دارای مشکل حاد تنفسی و تب‌دار در دو بخش اورژانس بزرگ‌سالان و اورژانس اطفال مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به‌ عنوان بیمارستان مرکزی پذیرش‌ شده و برای ادامه درمان در این مرکز تحت مراقبت قرار خواهند گرفت.

بیمارستان مسافران ویروس دادستان شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر