کد خبر: 878782 A

رئیس پلیس آگاهی مرکزی خبرداد؛

یک نفر از اعضای باند سرقت احشامی که‌ بعد از ناکامی در سرقت، با تهدید و تیراندازی، خودروی یکی از روستاییان را در اطراف شهر اراک به سرقت برده و متواری شده بودند، در عملیات پلیس در همدان کشته شد.

به گزارش ایلنا،  سرهنگ سیدنورالدین حسینی گفت: چند روز قبل گزارشی از یک مورد سرقت مسلحانه یک دستگاه خودروی سواری در یکی از روستاهای شهرستان اراک به مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام شد و تیمی از ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

سرهنگ حسینی افزود: در تحقیقات مقدماتی، مشخص شد که شب گذشته سه نفر سارق در حال سرقت از یک دامداری در روستا بودند، که با هوشیاری فرد دامدار از محل متواری می‌شوند که بعد از چندین ساعت این افراد در حوالی روستا مشاهده شده و اهالی با آنان درگیر می شوند.

وی گفت: با توجه به اینکه سارقان دارای سلاح گرم بودند، با تیراندازی، خودروی یکی از روستائیان را سرقت کرده و از محل فرار می‌کنند.

سرهنگ حسینی افزود: بلافاصله اقدامات تخصصی پلیس برای دستگیری این افراد آغاز  و مسیر آنان به سمت استان همدان صد شد. 

این مقام انتظامی گفت:  با تحت تعقیب قرار گرفتن سارقان، موضوع به پلیس همدان نیز اعلام شد که تیمی از ماموران انتظامی استان همدان، خودروی سارقان را در آزاد راه ساوه - همدان مشاهده کردند و زمانی که ماموران انتظامی قصد متوقف کردن آنان را داشتند، سرنشیان خودرو بدون توجه به دستور ایست پلیس از محل متواری می شوند. 

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و مشخص شدن سرقت مسلحانه توسط این افراد، ماموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح در چند مرحله اقدام به تیراندازی هوایی می‌کنند که راننده باز هم با بی‌توجهی به سمت داخل شهر متواری می‌شود و در نهایت خودروی مسروقه مورد هدف ماموران قرار می‌گیرد.

سرهنگ حسینی گفت: با متواری شدن خودروی مسروقه و ورود آن به داخل شهر، سرانجام در یکی از خیابان های فرعی شهر فامنین، خودرو به صورت رها شده و درحالی‌که یکی از سارقان در آن کشته شده بود،  شناسایی و یک قبضه اسلحه جنگی با تعدادی فشنگ نیز در محل کشف شد.

این مقام انتظامی گفت: موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و تلاش ها برای شناسایی و دستگیری دیگر متهمان ادامه دارد و نتیجه اقدامات بعدی نیز اطلاع رسانی خواهد شد. 

آزاد راه پلیس آگاهی تیراندازی سرقت همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر