کد خبر: 878711 A

معاون بهزیستی کرمان خبرداد:

معاون بهزیستی کرمان با تشریح وضعیت کودکان کار در پی اپیدمی کرونا گفت: این کودکان برای پذیرش در مراکز شبانه روزی قرنطینه می‌شوند و مورد حمایت لازم قرار می‌گیرند.

به گزارش ایلنا، علیرضا وحیدزاده درباره کودکان کار گفت: با توجه به مطرح شدن مسئله کرونا ویروس در جامعه و آسیب پذیرتر شدن کودکان کار، یک تیم متشکل از نمایندگان شهرداری، بهزیستی، اتباع و نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری کودکان کار می‌کنند.

وی افزود: این کودکان پس از جمع‌آوری، به اردوگاه غربالگری منتقل می‌شوند و در ادامه با حضور نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان مورد غربالگری قرار می‌گیرند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمان بیان داشت: پس از غربالگری کودکان کار خیابانی، چنانچه علائم خاصی از کرونا ویروس نداشته باشند، در صورت دارا بودن شرایط لازم به خانواده‌هایشان تحویل داده می‌شوند و در ادامه از آموزش‌ها و خدمات مراکز روزانه ما استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه خانواده کودکان کار در صورت تشخیص مددکار اجتماعی، مورد حمایت مالی نیز قرار می‌گیرند، گفت: سایر کودکان چنانچه مشکل خاصی نداشته باشند برای پذیرش در مراکز شبانه روزی قرنطینه می‌شوند و مورد حمایت لازم قرار می‌گیرند.

بهزیستی خانواده شبانه روزی کودکان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر