کد خبر: 877207 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از تشخیص دو مورد مشکوک به ویروس کرونا در گناباد و ارسال نمونه آزمایشگاهی آنها به تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد، جواد باذلی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: تا بحال دو مورد مشکوک به کرونا در گناباد دیده شده که مورد اول یک دانشجوی اهل قم و دیگری طلبه ای که اخیرا از البرز به گناباد سفر کرده و هر دو مورد پس از تشخیص علایم مشابه ویروس کرونا در بیمارستان علامه بهلول گناباد بستری و با بهبود عمومی حال‌شان و آموزش موارد لازم به خود بیماران و اطرافیان بیمار ترخیص و نمونه آزمایشگاهی آنان به تهران ارسال شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی گناباد پس از شروع ویروس کرونا در کشور در جهت پیشگیری از این بیماری واگیردار در شهرستانهای گناباد و بجستان کارگروه تخصصی کرونا تشکیل و در حال حاضر دو بخش از بیمارستان علامه بهلول با ظرفیت 60 تخت برای بیماران مشکوک و 6 تخت ای سیو برای بیماران احتمالی اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: امنیت روانی مردم برای ما در اولویت است و علاوه بر برخورد جدی با شایعات فضای مجازی با همکاری پلیس فتا و هشدار در این زمینه ، ضمن دعوت به همکاری رسانه ها در کاهش بحران روانی بوجود آمده معتقدیم بهترین راه مقابله با این ویروس رعایت نکات بهداشتی و شستن مکرر دست‌هاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: ماسک و دستکش برای عموم افراد هیچ لزومی نداشته و برای افرادی توصیه میشود که با بیماران مبتلا ارتباط دارند.

باذلی با اشاره به اینکه در فصل زمستان ما با بیماران مبتلا به آنفولانزای نوع B هم مواجه هستیم افزود: با توجه به مشابهت بسیار زیاد علائم بیماری کرونا به آنفولانزای نوع B، پس از بررسی دقیق متخصصین، بیماران مشکوک بستری شده و نمونه آزمایش آنها برای جواب به تهران ارسال خواهد شد و ظرف مدت 48 ساعت نتیجه آن به ما اعلام می شود.

وی گفت:ویروس کرونا با تغییر دمای هوای از بین نمیرود و ماندگاری این ویروس 24 ساعت است که بسته به مکان میزبان دارد و اگر موارد بهداشتی به خوبی رعایت شود قطعا از بین خواهد رفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت:پورتکل بومی در جریان دو مورد مشابه به این ویروس در گناباد دو هفته قبل به ادارات ارجاع و آموزش‌های لازم داده شده است و باز هم امیدواریم بتوانیم با همکاری مردم، مسئولان و رسانه ها جو روانی را با برنامه ریزی و دستورالعمل درست مدیریت کنیم.

باذلی در پایان تصریح کرد: مواردی که ناقل این ویروس است دست دادن، روبوسی کردن، در آغوش گرفتن افراد است که با عدم انجام این موارد و رعایت نکات بهداشتی و شستن دست‌ها با مواد شوینده تا 90 درصد از ابتلا به بیماری کرونا میتوان جلوگیری کرد.

دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رسانه قم ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر