کد خبر: 874686 A

شبانی نژاد خبر داد:

رئیس هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه لامرد و مهر گفت: ۲ هزار و ۵۵۰ نفر در برگزاری انتخابات روز جمعه همکاری دارند.

حسین شبانی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در لامرد افزود: ۲ هزار و ۵۵۰ نفر به عنوان عوامل اجرایی، بازرسی، نظارت، امنیتی و پشتیبانی، برگزاری انتخابات روز جمعه را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه همه زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شده است، بیان کرد: اخذ رای از ساعت ۸ صبح روز جمعه در ۱۲۴ شعبه در شهرستان‌های لامرد و مهر آغاز می شود.

وی با اشاره به تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات سالم، تصریح کرد: امسال با استفاده از دستگاه‌های احراز هویت، کار/ت ملی افراد اسکن و تمام اطلاعات فرد از طریق سامانه ثبت احوال بررسی و کنترل می شود که این فرد در حوزه دیگری رای نداده باشد و این فرآیند سبب جلوگیری از تخلفات؛ رای با شناسنامه جعلی یا شناسنامه فرد فوتی و یا چندبار رای دادن می شود.

شبانی نژاد تصریح کرد: سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری به عنوان سه رکن اصلی انتخابات است و همه عوامل اجرایی به این نکته توجه داشته باشند که سلامت انتخابات با امانت داری و عمل به قانون محقق می‌شود و روز جمعه برای تحقق این امر مهم؛ با اشرافیت کامل بر قانون، تمامی توان خودمان را برای صیانت از آرا مردم و جلوگیری از حاشیه ها بکار گیریم.

وی با درخواست از  مردم برای حضور باشکوه در پای صندوق های رای، افزود: حضور مردم و ایجاد ناامیدی در میان جامعه از اهداف اصلی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  است که مردم ولایتمدار با وفاداری به میهن عزیزمان و با انسجام و همبستگی بیشتر و باشکوه تر در انتخابات روز جمعه شرکت می کنند و دشمن را از رسیدن به اهدافش ناامید خواهند کرد. 

رئیس هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه لامرد و مهر  اضافه کرد: ۴ نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه لامرد و مهر (آقایان علی حاجی پور، عبدالمناف هاشمی، محمد نیشتری، مهدی شمسی پور) از ادامه رقابت انصراف دادند.

 براساس این گزارش، ۴ نامزد انتخابات ( آقایان حسن آرایش، سید محسن علوی، محمود ملکی و سید موسی موسوی (دکتر موسی) ) روز جمعه دوم اسفند ماه برای دستیابی به کرسی نمایندگی مردم لامرد و مهر در مجلس رقابت می کنند.

لازم به ذکر است افراد واجد شرایط برای رای دادن در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در فارس  ، باید «اصل شناسنامه»، «کارت ملی» و یا «کد ملی»  خود را  همراه داشته باشند.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس حوزه انتخابیه لامرد و مُهر شبانی نژاد فرماندار لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر