کد خبر: 873246 A

پرشورها و یک دردسر شیرین؛

با بازگشت ستاره خارجی تیم تر اکتورسازی حالا کادر فنی این تیم با چالش جدیدی برای استفاده از این بازیکن در ترکیب کهکشانی‌ها روبرو شده است.

به گزارش ایلنا، بازیکنان خارجی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز از زمانی که ساکت الهامی سرمربی این تیم شده است، به ندرت در ترکیب قرار گرفتند و حتی در سه بازی ابتدایی تراکتور با هدایت این مربی بومی، این بازیکنان جایی در بین نفرات اصلی پیدا نکردند تا حرف‌وحدیث‌هایی مطرح شود که الهامی اعتقادی به آنها ندارد. در این میان، در پنجره نقل‌وانتقالات نیم‌فصل 3 نفر از 4 ستاره خارجی تراکتور از این تیم جدا شدند تا بیش از پیش به این صحبت‌ها دامن زده شود. 

ویلیان میمبلا تنها بازمانده از این نفرات بود و گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر احتمال جدایی هافبک پرویی نیز وجود داشت که با توجه به محبوبیت این بازیکن، هواداران برای حفظ او بر کادرفنی فشار آوردند. در ادامه عکاشه حمزاوی و جفرسون یوری به جمع سرخ‌پوشان اضافه شدند تا اندکی از بار این هجمه‌ها کاسته شود. با این حال، میمبلا که دچار مصدومیت شده بود، راهی کشورش شد و این بازگشت بار دیگر شایعات در مورد جدایی او را به اوج رساند.

در این اوضاع و با توجه به فشار دوباره هواداران، باشگاه تراکتور اطلاعیه‌ای صادر و اعلام کرد که میمبلا برای درمان آسیب‌دیدگی و بخاطر مسائل خانوادگی با کسب اجازه از کادر فنی به مرخصی رفته و بازخواهد گشت. این درحالی بود که نیمکت‌نشینی جفرسون یوری در بازی با سایپا به دنبال درخشش او در دو بازی قبلی با توفیق اجباری، باعث شد تا برای چندمین بار سرمربی بومی تراکتورسازی زیر اتهام بی‌اعتقادی به بازیکنان خارجی قرار بگیرد.

سرانجام این داستان شب گذشته توسط ساکت الهامی شفاف‌سازی شد و وی که در برنامه تلویزیونی شبکه تبریز حضور یافته بود، در مورد وضعیت بازیکنان خارجی تیمش توضیحاتی را ارائه کرد.

  وی در خصوص یوکیا سوگیتا مدعی شد که ستاره ژاپنی تیمش بنابه درخواست خودش و برخلاف میل باطنی کادر فنی از لیست خارج شده ولی کماکان بازیکن تراکتور است. الهامی از عکاشه حمزاوی و جفرسون یوری نیز حمایت و از نیاز تیمش به این دو بازیکن صحبت کرد.

سرمربی بومی تراکتوری‌ها همچنین از بازگشت ویلیان میمبلا به تبریز خبر داد و گفت که او بامداد امروز وارد تبریز می‌شود.

وی در خصوص وضعیت این بازیکن اذعان داشت: «من میمبلا را از نظر فنی و اخلاقی قبول دارم. می‌توانستم مانع رفتن او به کشورش شوم، ولی او مصدوم بود و همسرش نیز تصادف شدیدی کرده بود که در همین راستا با آقای زنوزی و آقای سهرابی صحبت کردم و با نظر مثبت آنان، به میمبلا مرخصی دادم.»

حالا ساکت الهامی با این توضیحاتش تاحدودی از فشار عدم اعتقاد به یاران خارجی دور شده است اما باید دید که در هفته‌های آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و این ستاره‌ها در ترکیب کهکشانی‌ها چه نقشی خواهند داشت. مطمئنا حضور آنها با توجه به تعدد بازیکنان باکیفیت در لیست تراکتور، چالشی بزرگ برای الهامی خواهد بود و باید منتظر ماند و دید که وی این چالش را چگونه مدیریت می‌کند و آیا برای او شیرین خواهد شد یا خیر؟

بازی تصادف درمان سایپا فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر