کد خبر: 872179 A

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: 150 شهرستان فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند.

به گزارش ایلنا، عباس مسجدی امروز ۲۶ بهمن ماه در مراسم افتتاح ساختمان اداری و معاینات پزشکی قانونی آذربایجان غربی افزود: در آذربایجان غربی به ویژه در شهرستان‌های شمال استان همچون چالدران با مشکل کمبود مرکز پزشکی قانونی مواجهه هستیم که با تخصیص اعتبار امید است این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶ میلیون پرونده به قوه قضائیه جهت رسیدگی ارسال شده است، تصریح کرد: در سال گذشته سازمان پزشکی قانونی در حوزه کارشناسی و پزشکی ۲.۵ میلیون نظر کارشناسی برای سازمان قوه قضائیه ارسال کرده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به تعداد مراکز فعال پزشکی قانونی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳۷۵مرکز پزشکی قانونی در کشور فعال است و ۱۵۰ شهرستان نیز با مشکل نبود مراکز پزشکی قانونی روبرو هستند.

مسجدی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در حوزه سلامت و پزشکی یک سرمایه گذاری تاثیرگذار است، یاد آورشد: اگر کشوری می‌خواهد توانمند و قدرتمند شود باید به رشد علم در همه زمینه ها توجه کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حوزه علم پزشکی قانونی کشور رشد خوبی داشته و در حال حاضر در ۸ استان کشور آزمایشگاه تشخیص  DNA فعال است و در سال آینده نیز کیت های‌ DNA داخلی وارد بازار خواهد شد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار کرد: در جریان سقوط هواپیمایی اوکراینی تیم های کارشناسی که از کانادا و انگلیس آمده بودند از عملکرد و پیشرفت های حوزه پزشکی قانونی ایران متعجب بودند که این نشان از پیشرفت حوزه پزشکی قانونی کشور است.

انگلیس کارشناسی سازمان پزشکی قانونی کشور سازمان پزشکی قانونی پزشکی قانونی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر