کد خبر: 871864 A

سردار جان نثار به ایلنا خبر داد:

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: مرزبانان هنگ مرزی تایباد موفق شدند طی چند عملیات جداگانه مقادیری موادمخدر و سوخت قاچاق را در مرزهای تحت حفظ این فرماندهی کشف و ضبط کنند.

سردار ماشاءالله جان نثار در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: ماموران مرزبانی با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت باندهای موادمخدر و سوخت در منطقه مرزی تایباد و برنامه ریزی این باندها برای انتقال، مطلع شدند و با تشدید اقدامات کنترلی و برنامه ریزی دقیق عملیاتی؛ این موضوع را به صورت ویژه در دستورکار خود قرار دادند. 

وی افزود: ماموران توانستند مقدار 51 کیلوگرم انواع مواد مخدر از نوع تریاک، حشیش و پیش ساز موادمخدر به همراه یک قبضه نارنجک دستی و تجهیزات همراه را کشف کنند.

سردار جان نثار مطرح کرد: در این عملیات قاچاقچیان تاب مقابله با مرزبانان را نداشته و با توجه به تاریکی شب از محل مورد نظر به آن سوی مرز در افغانستان متواری شدند.

وی در ادامه از کشف مقدار 630 لیتر سوخت قاچاق به ارزش 34 میلیون و 650 هزار ریال در پست کنترل و مراقبت مرزی ۱۷ شهریور مرز دوغارون خبر داد و افزود: در این ارتباط سه خودروی ترانزیتی متوقف و سه نفر متهم نیز دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند. 

وی اظهار کرد: مرزهای تحت حفاظت مرزبانان استان خراسان رضوی اولین و محکمترین سد برای جلوگیری از ورود موادمخدر به داخل کشور است و برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر سرآغازی برای ساختن جامعه‌ای سالم و عاری از معضل شوم اعتیاد است.

خراسان رضوی قاچاق کشف و ضبط مواد مخدر مرزبانی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر