کد خبر: 871734 A

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان خبرداد:

رئیس هیات بازرسی بر انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ثبت ۹۱ فقره تخلف انتخاباتی در استان قزوین خبرداد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخزاد با اعلام این خبر اظهار کرد: اکثر تخلفاتی که از سوی هیات بازرسی بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان قزوین ثبت و گزارش شده است و تاکنون شامل مواردی چون تبلیغات زودهنگام انتخاباتی، تهمت و افترا بوده است.

رئیس هیات بازرسی بر انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان قزوین با بیان اینکه گزارش تخلفات انتخاباتی علاوه بر فرمانداران به عنوان رئیس هیات های اجرایی و دفاتر نظارت شورای نگهبان به منظور بررسی صلاحیت ها به هیات مرکزی بازرسی انتخابات نیز ارسال شده است.

فرخزاد یادآور شد: ۵۶۰ بازرس متمرکز و ۶۴ بازرس غیرمتمرکز در فرایند برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان قزوین مشارکت دارند و به بازرسی از شعب می پردازند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶ دوره آموزشی برای بازرسان انتخابات در استان قزوین برگزار شده است،افزود: یک دوره توجیهی آموزشی نیز هفته آینده و تا پیش از برگزاری انتخابات برای بازرسان هر شهرستان برگزار خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه قانون مداری و رعایت اصل بی طرفی مورد توجه بازرسان انتخابات قرار دارد، اظهار امیدواری کرد که با تلاش هیئت های اجرایی، بازرسی و نظارت شاهد انتخاباتی سالم و پرشور باشیم.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه برگزار می شود.

در استان قزوین ۱۳۶ نامزد برای کسب چهار کرسی نمایندگی مجلس با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

استان قزوین در این انتخابات دارای سه حوزه انتخابیه قزوین-آبیک-البرز با ۲نماینده و بوئین زهرا  -آوج و تاکستان هرکدام با یک نماینده است.

استان قزوین انتخابات تبلیغات قانون مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر