کد خبر: 871601 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از کلیه کاندیدها و طرفدارانشان انتظار می رود بر روال قانون حرکت کرده و از طرفداران خود نیز بخواهند که تمامی قوانین و مقررات انتخاباتی و اخلاقی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت الاسلام و المسلمین نوراله قدرتی در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان قزوین، اظهار کرد: خوشبختانه شورای نگهبان با وسعت دید در بررسی صلاحیت داوطلبان اقدام کرد و حدود هشت هزار نفر از ثبت نام کنندگان معادل ۵۱ درصد، تایید صلاحیت شدند که موجب حضور حداکثری مردم در انتخابات خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی حافظ حقوق مردم هستند و باید این اطیمنان را به مردم بدهند که حافظ آرا و حقوق آنها خواهند بود.

قدرتی با بیان اینکه انتخاب اصلح در میان داوطلبان، وظیفه مردم است، افزود: مسئولان وظیفه دارند تنها در حد ملاک‌های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص کاندیداها صحبت کنند و نباید صحبت احدی از مسئولان شائبه دفاع از نامزدی خاص را ایجاد کند.

وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات، کارها بهتر، قانون‌مندتر و منسجم‌تر پیش می‌رود و هیئت‌های نظارت، اجرایی و قضایی همه یکدل و همسو برای فراهم کردن زمنیه برای حضور حداکثری و آگاهانه مردم تلاش می‌کنند.

مقام ارشد قضایی استان بیان کرد: از سوی دیگر همه دست اندرکاران انتخابات در استان بر این اصل موافق هستند که اگر کسی تخلف کرد باید بر اساس قانون ابتدا به وی تذکر داده شود و در مرحله بعد به سرعت با وی برخورد شود.

وی با اشاره به قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی، گفت: این قانون دیر تصویب و ابلاغ شد ولی طبق آن فقط احزاب و گروه‌های سیاسی می‌توانند به نامزدها کمک مالی کنند و اشخاص حقیقی در این زمینه با محدودیت مواجه هستند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اختلاف برداشت در خصوص این قانون، افزود: اگر اختلافی در این زمینه به وجود آمد کمیته‌ای فوق العاده برای رفع آن با حضور نماینده استانداری، دستگاه قضایی و هیئت نظارت تشکیل می‌شود و در خصوص موارد مبهم تصمیم گیری خواهد کرد.

قدرتی یاداور شد: از همه کاندیدها انتظار داریم بر روال قانون حرکت کرده و از طرفداران خود نیز بخواهند که تمامی قوانین و مقررات انتخاباتی و اخلاقی را رعایت کنند.

استان قزوین قانون قوانین و مقررات دادگستری کمک مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر